• resmi ilanlar

MasterChef Eray Aksungur kaç kilo verdiğini açıkladı

2020-11-19 11:00:04

SOMER SİVRİOĞLU'YLA BOMBA DİYALOG

MasterChef Türkiye'de yarışmacı Eray Aksungur ile şef Somer Sivrioğlu'nun arasında geçen diyalog sosyal medyaya damga vurdu.

 

Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8'in favori yarışması MasterChef Türkiye'de heyecan hız kesmeden devam ediyor. 14. haftada geçtiğimiz gün ödül heyecanı yaşandı. Ebru, büyük ödülün sahibi olurken geceye yarışmacılardan Eray Aksungur ile Somer Sivrioğlu'nun konuşması damga vurdu. Eray, jüri üyelerinden Mehmet Yalçınkaya'nın, "Ne yiyorsun?" sorusuna, "Ejder meyvesi, 'lime'la. Harika oluyor, deneyin" cevabını verdi. Mehmet Şef'in "Senin yemediğin, mola verdiğin bir an var mı?" sorusuna ise "Yok. Sadece işkembe çorbası yemiyorum" yanıtı geldi. MasterChef Eray, "Serviste bir şey yiyor musun?" sorusu üzerine dikkat çeken bir açıklama yaptı: En az ben yiyorum. Şaka değil bu. Arkadaşlarıma da sorabilirsiniz. Bunun üzerine şef Somer Sivrioğlu, "Ben de öyle diyorum genelde" sözleriyle esprili bir karşılık verdi. Eray ise verdiği kiloları açıkladı, "Geldiğimden beri 15 kilo vermişim" dedi. Eray'ın, yarışmanın ilk gününden itibaren yaşadığı değişim ekranlara yansıdı.

 

PEKİ, ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

1997 yılında Bolu'da doğan Eray Aksungur, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı atmış ve Mengen Aşçılık Lisesi'ne başlamıştır. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel'de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev almıştır. Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü'nde 1 sezon boyunca şeflik yapmış; ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etmiştir. Okulu bitirdikten sonra İstanbul'a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarışmış; orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirmiştir. Ardından tekrar Bolu'ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef'e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazanmıştır.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit