• resmi ilanlar

Bolu Platformunun 1. Yıl faaliyet raporunu yayınladı

2020-11-23 11:00:18

2 PROJE DİKKAT ÇEKTİ

Bolu Platformu 2019-2020 Dönemi 1. Yıl faaliyet raporunu yayınladı. Yayınlanan raporda 1 yıllık çalışmalar detaylı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunulurken, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a da sunulduğu belirtilen iki proje dikkat çekti.

 

Haber: Sefa Günay

 

Bolu da birçok proje de ve etkinlikte emeği olan Bolu Platformu yayınladıkları 2019-2020 Dönemini kapsayan 1. Yıl faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. Bolu Platformu tarafından hazırlanarak yayınlanan Özcan'a da sunulan Anıt Park projesi ve Belediye Dükkanları Yöresel Bolu Çarşısı projesi ise dikkat çekti.

 

Tarihi Bolu Adası projesi, Güney Çevre Yolu'nun iptali, Kimyasal Atıklarla Mücadele, Depremde Yıkılma Riski Taşıyan Okulların Yenilenmesi ve Katırcılar Hanı'nın yıkılmasının engellenmesi gibi Bolu'da birçok proje ve etkinlikte Bolu'nun geleceği ve değerleri için emek harcayan Bolu Platformu yayınlanan 1.Yıl faaliyet raporunda Anıt Park'taki Atatürk heykeli ve çevresinin düzenlenmesi ile ilgili bir proje hazırladıklarını açıkladı.

 

“ANIT PARK'TAKİ ATATÜRK HEYKELİ VE ÇEVRESİ İLE İLGİLİ BİR PROJE HAZIRLANDI”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a da sunulan ve dikkat çeken 2 projeden bir olan Anıt Park projesi hakkında bilgi veren Bolu Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Uçar, “Sanat kurulumuz Anıt Park'taki Atatürk heykeli ve çevresinin düzenlenmesi ile ilgili bir proje hazırladı. Proje iki seçenekli olarak uygulanabilir. Birinci proje, Anıt ve çevresi ilk yapıldığı hali esas alınarak aslına uygun olarak uygulama çalışması yapılacak. İkinci proje, Anıt çevresi Atatürk ve Cumhuriyet tarihi, Atatürk ilke ve devrimlerini konu alan rölyeflerden oluşacak çalışmalarla zenginleştirilecek” ifadelerini kullandı.

“BOLU MERKEZDE' BİR ‘YÖRESEL BOLU ÇARŞISI' KURULMASINI ARZU EDİYORUZ”

Bolu Platformu tarafından yayınlanan raporda Belediye Dükkanları, Yöresel Bolu Çarşısı projesi ile ilgili de bir proje hazırlandığı görüldü. Proje hakkında bilgi veren Bolu Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Uçar, “Belediye otoparkının üstünde, İsmetpaşa Caddesindeki Belediye dükkanlarının bulunduğu alanda, Bolu topraklarında yetişen ve Boluluların el emeği olan yöresel ürünlerimizin tüketiciler toplu olarak sunulduğu, yöresel mutfaklarımızın olduğu ve eskimeye yüz tutmuş Bolu'ya ait kültürel eşyalarımızın da olduğu ‘Bolu merkezde' bir ‘Yöresel Bolu Çarşısı' kurulmasını arzu ediyoruz. Bu amaçla Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan'a detaylı projemizi sunduk. Bu proje ile Bolu'da yaşayanlar ve Bolu'ya gelen misafirlerimizin belirli bir bölgede tüm yöresel ürünleri bulabilme, tadabilme ve kültürümüzü yaşatabilme imkanı oluşturmak istiyoruz. Bu projeden arasta esnafımız da büyük oranda istifade edecektir” ifadelerine yer verdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit