• resmi ilanlar

Başkan Özcan kaynağı olmadan yapılan ihalelerden dertli

2020-11-25 11:00:11

“2021'DEN İTİBAREN GÖRECEKSİNİZ”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi Kasım Ayı 2. Oturumunda yaptığı açıklamada, önceki yönetim tarafından ödeneklerinin ayrıldığı söylenip ödenek ayrılmayan 130 Milyon TL değerindeki projeleri kendi döneminde tamamladığını belirtti.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Belediye Meclisi Kasım Ayı 2. Oturumunda Başkan Özcan başkanlığında gerçekleşti. Gerçekleşen oturumda önceki dönemden kendi dönemine kalan projeler hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özcan, Geçen yıldan bu yana 130 Milyon TL eski dönemde planlanan projeleri yapmakla meşgul olduğunu söyledi.

 

“ESKİ DÖNEMDE PARASI AYRILDI DENEN İŞLERİ YAPMAKLA MEŞGUL OLDUM”

Ödenek ayrıldığı söylenen projelere ödeneğin aslında ayrılmadığını belirten Özcan yaptığı açıklamada, “Geçmiş dönem projelerinden bana denildi ki efendim biz pis su arıtmayı yapıyoruz, kaynağı hazır. Evet, bir ihale yapılmış. 35 Milyon TL'ye ihale edilmiş. Ve adam daha iki kazma vurmuş tasfiyeye gitmiş. Biz tabi daha modern bir tesis hazırladık. Türkiye'de örneği olmayan. İhale bedeli de 56 Milyon TL artı KDV. Tahminen 65 Milyon TL civarına mal olacak dedik. Bittiğinde göreceksiniz Türkiye'nin en muhteşem en kokusuz tesisi olacak. Bize bitmiş denilen projenin maliyeti 65 Milyon TL. İkinci bir konu orman lojmanlarını ihale etmişler. Bir tek kazma vurulmamış ihalesi yapılmış. Kim yaptı orayı? Kaça mal oldu? İş merkezi ihalesi yapılmış kazma vurulmadan bırakılmış. Kaça mal oluyor? 30,35 Milyona mal oluyor. Kim yapıyor onu? Biz yapıyoruz. Karadere tünelinin iç kaplaması duruyor diye niye kimse söylemedi? Niye ben kaynağı ayrılmış 20 Milyonluk projeden haberdar değildim. Geçenlerde Sayın Metin'i ziyarete gittim. Ya sen biliyor muydun Karadere'nin iç kaplamasının yapılmadığını. Bilmiyordum dedi. Ben geçen yıldan bu yana 130 Milyon TL eski dönemde parası ayrıldı denen işleri yapmakla meşgul oldum. Kaynağı olmayan ihaleler yapılmış. Biz hangi ihaleyi yaptık da yarıda bıraktık. Tıkır tıkır yapıyoruz. Asıl 2021'den itibaren göreceksiniz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit