• resmi ilanlar

SARICI'DAN STEM ATÖLYELERİNE ZİYARET

2020-11-28 11:00:04

İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Eğitimden Üretime STEM Bolu" projesi kapsamında kurulmakta olan atölyeleri ziyaret etti.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Mimar İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Orhangazi Ortaokulu'nda "Eğitimden Üretime STEM Bolu" projesi kapsamında kurulmakta olan atölyeleri ziyaret etti. Okul idarecileri ve projede görevli öğretmenlerden bilgi alan Sarıcı, Orhangazi Ortaokulu'nda öğretmenlerimizin prototip çalışmalarını bitirip seri üretime hazır hale getirdikleri 3 boyutlu yazıcı hakkında bilgi aldı. Kendi tasarladıkları 3 boyutlu yazıcı ile ürettikleri Solo Türk maketini inceleyen Sarıcı, öğretmenleri gayretli ve yenilikçi çalışmalarından dolayı tebrik etti.

 

 

Tasarımının tamamı, yazılımının da önemli bir kısmının proje ekibinin kendi emekleri olan ve daha önce 3 çalışır prototipi üretilerek sorunsuz hale getirilen 3 boyutlu yazıcılar seri olarak üretilip, okullarımızda kurulacak diğer atölyelere ve talep olması halinde farklı şehirlere gönderilecek.

 

İncelemenin sonrasında Orhangazi Ortaokulu öğretmenlerinin yaptıkları değerlendirme toplantısına da konuk olan Sarıcı, öğretmenler ile sohbet ederek kendilerine başarılar diledi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit