• resmi ilanlar

JANDARMAYLA KÖYLÜLER ARASINDA YIKIM GERGİNLİĞİ

2020-12-02 11:00:16

YAYLALARDAKİ YIKIM İŞLEMLERİ DEVAM ETTİ

 

Bolu Valiliğine gelen mera işgal ihbarları sonrası Vali Ahmet Ümit'in talimatı ile yaylalarda başlatılan yıkım işlemi aralıksız olarak devam ediyor. Paşaköy, Civril, Kızılağıl, Kılıçarslan, Kürkçüler, Karamanlı ve Ağaççılar köylerinin yaylası olan At Yaylası'nda devam eden yıkımlarda yayla sakinleri ve ekipler arasında tartışma çıktı.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Valiliğine gelen mera işgal ihbarları sonrası Vali Ahmet Ümit'in talimatı ile il genelinde bulunan yaylalarda başlatılan yıkım işlemi ekipler tarafında devam ediyor.

 

Bolu Valiliği'nin talimatıyla Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Tapu Müdürlüğü, Bolu Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri At Yaylası'na geldi. Paşaköy sakinlerinin bulunduğu yaylaya tel örgü çekilmiş alanların yıkımı için iş makineleri ile gelen ekipleri yaylanın girişinde yayla sakinleri karşıladı.

 

1 saat sonunda ikna edildiler

Ekiplerin yıkıma geleceğini duyan köylüler yaylanın girişinde yolu kapattı. Ellerinde Türk bayraklarıyla ekiplerin ve iş makinelerinin geçmesine izin vermeyen köylüler ile jandarma ekipleri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Köylülerin sakinleştirilmesi üzerine ekipler yeniden köylüleri ikna etmek için yoğun çaba gösterdi. 1 saat boyunca ikna edilmeye çalışılan köylüler, önce yıkılacak yerlerin tespitinin yapılması, sonrasında kepçenin yaylaya girmesi konusunda ikna edildi.

 

Tespitin ardından yıkım işlemleri başladı

Köylülerle birlikte yaylada yapılan tespitlerin ardından yıkım işlemleri başlatıldı. Bazı köylüler ise, ekiplerin yönlendirmesiyle meraların çevresine çektikleri telleri kendi imkanlarıyla söktü.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Cavit  (02.12.2020 18:27:35)

  Evlerinizi yikmiuolarsa görevlilere.yardimci olun okadar yayla gezdi at yaylası kadar citle çevrili yayla yok at yaylasında ineklere otlak yeri kalmamış çiftlere direnen hayvan otlaten köylüler deyildir

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit