• resmi ilanlar

Başkan Özcan'dan Kuraklık Açıklaması

2021-01-11 11:00:08

“BOLUNUN SUSUZ KALMA İHTİMALİ…”

Bolu'nun içme suyu havzası olan Gölköy Barajı'nda incelemelerde bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tüm Türkiye' de olduğu gibi Bolu'da da konuşulan kuraklık riskine karşı da açıklamalarda bulundu. Gölköy'e sürekli giderek incelemelerde bulunduğunu belirten Başkan Özcan, “Bundan sonra ki yıllarda kuraklığın K si Bolu'da anılmayacak” dedi.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Tüm Türkiye' de olduğu gibi Bolu'da da konuşulan kuraklık riskine karşı Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Gölköy Barajı'nda incelemelerde bulunarak açıklamalarda bulundu. Bolunun susuz kalma ihtimali olmadığını belirten Başkan Özcan, “Bugünden itibaren Mart ayı sonuna kadar bir damla yağmur bir damla kar düşmese bile Bolunun susuz kalma ihtimali yok. O anlamda. Halkımız rahat olsun”dedi.

 

 

Gölköy gölünün hızlı bir şekilde dolmaya başladığını söyleyen Başkan Özcan, “Gölköy'e 2 günde bir geliyorum. Sürekli olarak su seviyesini kontrol ediyorum. Halkımızda gereksiz bir panik oluştuğunu duyuyorum. O yüzden kendi ağzımdan söylemek istedim. Şu anda yağmurlar başladı. Hızlı bir şekilde dağlardan gelen suyla birlikte göl dolmaya başladı. Önümüzdeki hafta yağmur ve kar bekliyoruz. Onlarla birlikte göl kendini tamamen toparlayacaktır. Ama bugünden itibaren Mart ayı sonuna kadar bir damla yağmur bir damla kar düşmese bile Bolunun susuz kalma ihtimali yok. O anlamda. Halkımız rahat olsun” ifadelerini kullandı.

 

“BUNDAN SONRA Kİ YILLARDA KURAKLIĞIN K Sİ BOLU'DA ANILMAYACAK”

Karadere sularını da haziran ayından itibaren kullanmaya başlayacağımızı belirte Başkan Özcan, “Bu yıl Haziran'da Karadere sularını da devreye alacağız. Dolayısıyla tek beslenme kaynağı burası olmayacak. Karadere sularından da besleneceğiz. Ayrıca içme suyu olarak değil de en azından sulama suyu ve kullanma suyu olarak ek bir yatırımla Bayramiç depomuzdaki suyumuzda her an kullanıma hazır tutma kararı aldık. Yani bundan sonra ki yıllarda kuraklığın K si Bolu'da anılmayacak. Kimse suyla ilgili acaba problemimiz olur mu? Sorusunu kendisine sormayacak. Bu yıl içerisinde böyle bir risk yok. Göldeki doluluk oranı bir haftaya önceye göre çok daha iyi durumda. Bir hafta sonra çok daha iyi durumda olacak. DSİ'den de bu bilgileri teyit ettik” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit