• resmi ilanlar

Başkan Özcan, Alaaddin Yılmaz İle Konuştuklarını anlatı

2021-01-13 11:00:14

“KORKMA AK PARTİLİLERDEN!”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyareti sırasında eski Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile karşılaştığını ve Yılmaz ile eskiden kalan projeler ile ilgili bir konuşma yaptığını belirtti. İki arasında geçen konuşmada eski Başkan Yılmaz'a Karadere Tüneli konusunda kırgın olduğunu söylediğini belirten Başkan Özcan, eski Başkan Yılmaz'ı belediyeye de davet ettiğini belirtti.

Haber; Sefa GÜNAY

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ziyareti sırasında eski Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile karşılaştığını ve Yılmaz ile eskiden kalan projeler ile ilgili bir konuşma yaptığını belirtti. Eski Başkan Yılmaz'a kendisinden kalan kaynağı hazır olmayan projelerle uğraştığını söylediğini belirten Başkan Özcan, eski Başkan Yılmaz'ın kendisini sadece bir konuda eleştirdiğini açıkladı.

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, eski Başkan Yılmaz ile arasında geçen konuşmaları şu şekilde anlatı;

 

“BEN BORCU AÇIKLIYORUM SEN İTİRAZ ETMİYORSUN İL BAŞKANI ÇIKIYOR”

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaretim sırasında eski başkan ile karşılaştım. Bir gün 4,5 saat oturalım beni eleştirdiğin konuları eleştir. Ben sana yapmak istediklerimi anlatayım onlarla ilgili eleştirin varsa o konuda da eleştir dedim. Ama ben şeyi anlamıyorum dedim. Ben borcu açıklıyorum sen itiraz etmiyorsun il başkanı çıkıyor itiraz ediyor, meclis üyeleri itiraz ediyor dedim. Peki kardeşim 200 Milyon borç varsa 200 Milyon da ben borç ödediysem niye hale benim son aldığım 30 Milyon dışında 267 Milyon borç var. Bunu biri bana anlatsın. Bunu ilkokul 2.sınıftaki çocuğa sorsan cevabını bulur dedim”

 

“KARADERE TÜNELİ KIRGINIM SANA DEDİM”

“Bir buçuk yıldır senin kaynağı hazır dediğin projelerle uğraşıyorum dedim. Orman İşletme binası. Güzel bir yer almışsın Allah razı olsun. Ama ben 23 Milyon TL para harcadım sen hiç harcamadın dedim. Yer almışsın ihalesini yapmışsın ama kaynağın yok dedim. İkincisi, Karadere Tüneli kırgınım sana dedim. Bitmiş bir tünel gibi anlatıyorsun dedim. 32 Milyon sen haraçmışsın açılmasına, 25 Milyonda biz harcadık dedim. 57 Milyon, ne zaman dönüşü olacak bunun. Pis su arıtmayı ihale etmişsin dedim. Ne kadar güzel, kaynağı hazır mı? Hazır İl Bankta doğru. Müteahhit 2 Milyonluk iş yapmış kaçmış. Kimyasal artıma birde biyolojikte değil. Biz de adam gibi yapalım dedik 65 Milyonluk maliyetin altına girdik %80'inide tamamladık. Geri kalını içinde 30 Milyon kredi bana verilmediği için özelden borçlandım ama yine de yürüyoruz dedim.”

 

“KAÇ SENEDİR ÇUKUR OLARAK BEKLİYOR ORASI”

Bir diğeri de iş merkezi dedim Yılmaz'a. Kaç senedir çukur olarak bekliyor orası. Yaklaşık 35 Milyon TL maliyeti var. Topladığında 147 Milyon TL yapıyor. Senden yarım kalan hiçbir şeyim kalmadı dedim.

 

“YILMAZ BANA SENİ BİR KONUDA ELEŞTİRİYORUM DEDİ”

“Alaaddin Yılmaz ban seni bir konuda eleştiriyorum dedi. Hangi konu dedim. Personel takip sistemini durdurmuşsun diyor. Ne durdurması dedim. Sen eskiden hangi birime kaç şikayet geldiğini bile göremiyordun. Biz daha tam tersi bunu geliştirdik dedim. Gel sana yerinde göstereyim dedim.

 

“BU PARTİNİN ANASI BENİM DEDİ”

“Korkma dedim AK Partililerden. Gel dedim belediyeye. Zaten seni silmişler defterden dedim. Ben korkar mıyım onlardan dedi. Bu partinin anası benim dedi”

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit