• resmi ilanlar

“REFAH PARTİSİ KAPATILSA DA YENİDEN REFAH PARTİSİ AÇILIR”

2021-01-16 11:00:02

28 Şubat Postmodern Darbe sürecisinde asker, yargı ve medya tarafından baskı altına alınan Necmettin Erbakan liderliğindeki Refah Partisi, 16 Ocak 1998 tarihinde hukuksuz şekilde kapatıldı. Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen Refah Partisi'nin kapatılmasının 23. yıldönümü dolayısıyla Yeniden Refah Partisi Bolu İl Başkanı Sadettin Baskın açıklamalarda bulundu.

“TARİHE KARA BİR LEKE SÜRÜLMÜŞTÜR”

 

16 Ocak 1998 gününün demokrasiye kelepçe vurulan, kendilerinin hiç hatırlamak istemediği bir tarih olduğunu dile getiren Baskın, “Bundan tam 23 yıl önce birçok Milli Görüş ve adil düzen partileri gibi Refah Partisi de kapatıldı. Milli Nizam ve Milli Selamet Partilerimize yapılan hukuksuzluklar Refah Partimize de tarihe kara bir leke sürülürcesine yapılmıştır. Bu durum Milli Görüş camiasında çok sarsıcı bir durum olsa da Erbakan Hoca'nın deyimi ile bu tarihin akışı içerisinde ancak zerre kadar bir yer teşkil etmiştir. Biz Milli Görüşlülere göre ‘çay koyun yeniden başlıyoruz' demektir. Evet ‘nerede kalmıştık?' demektir” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ GÖRÜŞ DAVASI AHİRETE KADAR DEVAM EDECEK”

Milli Görüş davasının kıyamete kadar devam edeceğini çok iyi bildiklerini vurgulayan Sadettin Baskın, “Çünkü Milli Görüş hak ile batıl davasıdır. Tüm insanlık yeryüzüne imtihan için geldiğine göre bu imtihan süresince hak ile batılın mücadelesi ahirete kadar devam edeceğinden Milli Görüş ahirete kadar devam edecektir. Partilerimiz ne kadar kapatılırsa kapatılsın dimağlarda hak ile batıl mücadelesini veren Milli Görüşçüler sonsuza kadar devam edecektir. Günümüzde olduğu gibi Refah Partisi kapatılır Allah'ın izniyle Yeniden Refah Partisi açılır. Yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya ve tüm insanlık için çalışacak mücahitler her daim bu saflarda mutlaka olacaktır” şeklinde konuştu. Elif Erdoğan

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • ş urfalı  (17.01.2021 17:56:32)

  Tarihi okumaya yeniden refah partisi ile başlayacak herkherkes umutur yeniden refah partisi

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit