• resmi ilanlar

Vali Ümit Karla Mücadele Hakkında Açıklama Yayınladı

2021-01-18 11:00:04

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Valiliği olarak ilimizde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle karla mücadele çalışmaları hakkında açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklamada Vali Ümit, “ Bolu genelinde 10 cm ile 80 cm arasında değişen oranlarda kar yağdığını belirtti.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu'yu etkisi altına alan Kar yağışı nedeniyle Bolu Valiliği olarak yapılan karla mücadele çalışmalar hakkında açıklama yayınladı. Vali Ümit, yayınladığı açıklamasında il genelinde kar yağışına bağlı her hangi bir sorunun Valiliğe intikal etmediğini belirtti. Bolu Valisi Ahmet Ümit'in karla mücadele çalışmaları hakkında yayınladığı açıklaması şu şekilde;

 

“BOLU GENELİNDE 10 CM İLE 80 CM ARASINDA DEĞİŞEN ORANLARDA KAR YAĞDI”

“16 Ocak 2021 Cumartesi günü saat 21:00'de ilimizin tamamında başlayan kar yağışı etkili olarak sabah saatlerine kadar devam etti. Son 12 saatte Bolu genelinde 10 cm ile 80 cm arasında değişen oranlarda kar yağdı. Kar yağışı sebebiyle 16 Ocak 2021 Cumartesi gününden itibaren Valiliğimizin koordinesinde ilgili ve yetkili tüm idarecilerimiz ve kurumlarla birlikte gece boyunca çalışmalarımızı sürdürdük. Bolu'nun coğrafi konumu dolayısıyla karayollarımızda ve otoyollarımızda trafik devam etti”

 

MADDİ HASARLI 3 ADET TRAFİK KAZASININ DIŞINDA HER HANGİ BİR SORUN YAŞANMADI

“Otoyol ve karayolları ekiplerimiz 16 Ocak 2021 Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren başlayan hazırlıklarını akşam saatlerinde tamamladılar. Kar yağışıyla beraber gerek kar temizleme gerekse buzlanmaya karşı tedbirler başta olmak üzere gece boyunca çalıştılar. Yolların kapanmaması için ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Diğer yandan trafik ekiplerimiz de gece boyunca kontrollerini sürdürdüler. Özellikle tek çekerli TIR'ların da seyrek gelmesi sebebiyle karayollarımızda ve otoyollarımızda maddi hasarlı 3 adet trafik kazasının dışında her hangi bir sorun yaşanmadı. Gece boyunca yollarımız sürekli açık kaldı”

 

“SOKAK HAYVANLARINI BESLEME ÇALIŞMALARI SÜRMEKTEDİR”

“Bu saate kadar ilimiz genelinden kar yağışına bağlı her hangi bir sorun Valiliğimize intikal etmemiştir. Diğer yandan sokağa çıkma yasağı süresince sokak hayvanlarımızın beslenmesi amacıyla geçen hafta içerisinde müracaatları alınan 62 gönüllü vatandaşımız tarafından il merkezi ve ilçelerde muhtelif mahallelerde sokak hayvanlarını besleme çalışmaları sürmektedir. Ayrıca doğa harikası dağlarımızın süsleri ve milli zenginliğimiz olan yaban hayatının olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi amacıyla ihtiyaç olduğu zamanlarda olduğu gibi 16 Ocak 2021 Cumartesi günü itibariyle de daha önceden belirlenen birçok noktaya yeteri kadar yem, saman vb. gıdalar bırakılmıştır”

 

“VALİLİĞİMİZE HER HANGİ BİR PROBLEM İNTİKAL ETMEMİŞTİR”

“Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Av ve Yaban Hayatı Koruma ekiplerimiz tarafından ayrıca bölgesine göre güvenlik kuvvetlerimizce yaban hayvanlarımızın ve sokak hayvanlarımızın beslenme ve korunma tedbirleri sürekli takip ve kontrol edilmektedir. Bu konularda da bu saate kadar Valiliğimize her hangi bir problem intikal etmemiştir”

 

“KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ'NDE KAR KALINLIĞININ 70 CM'NİN ÜZERİNDE”

“Ülkemizde bulunan pistler içinde en kaliteli kar'a sahip merkezlerden birisi olan Kartalkaya Kayak Merkezi'nde kar kalınlığının 70 cm'nin üzerine çıkmasıyla birlikte yoğun şekilde kayak sporu meraklısı ziyaretçiler Kartalkaya'ya akın etmektedirler”

 

“KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEKTİR”

“Meteorolojik verilere göre yağış devam edeceğinden karla mücadele çalışmalarımız aralıksız devam edecektir. Bu vesile ile Dün öğle saatlerinden itibaren Valiliğimizin kontrol ve koordinesinde çalışmalarını aralıksız sürdüren güvenlik kuvvetlerimizin, İl Özel İdaremizin, Karayolları ve Otoyol Şefliklerimizin, Kaymakamlıklarımızın, Belediye Başkanlıklarımızın, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğümüzün tüm amir, memur ve ekipleri değerli çalışma arkadaşlarıma, yaban hayvanlarını ve sokak hayvanlarını besleme ve koruma amaçlı görev yapan gönüllü vatandaşlarımıza ve mesai arkadaşlarımıza, karla mücadelede görev alan tüm ekiplerimize, çalışmalarımıza katkı sağlayan tüm muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim”

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit