• resmi ilanlar

YENİ YÖNETİM KAÇ KİŞİDEN OLUŞACAK!

2021-01-20 11:00:14

Ak Parti İl Başkanlığı'nda 3'üncü dönemi için vize alan İl Başkanı Nurettin Doğanay, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Doğanay, “Partimize ve Bolumuza hayırlı olmasını Rabbimden diliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber: Hakan Aydın

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ele alınan ve kesinleştiği belirtilen takvim uyarınca kongreler 13 Ocak'ta başlayacak ve Şubat ayı sonuna kadar tüm il kongreleri tamamlanacak. Bolu'da 8 Şubat'ta yapılacağı açıklanan İl Kongresinde mevcut başkan Nurettin Doğanay yeniden başkan seçilecek.

Kongre takviminin kamuoyuna yansımasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Bartın İl Kongremizin ardından Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir ile bir araya geldik. Merkez İlçe Başkanımız Kazım Konak ile birlikte 7. Olağan İl Kongremizle ilgili talimatlarını bizlere ileten Sayın Başkanımızla aynı zamanda Bolu Teşkilatımızın çalışmalarını da değerlendirdiğimiz istişarelerimizin Partimize ve Bolumuza hayırlı olmasını Rabbimden diliyorum” ifadelerini kullandı.

YENİ YÖNETİM KAÇ KİŞİDEN OLUŞACAK!

Salgın sebebiyle kongre takvimi ertelenen Ak Parti'de Nurettin Doğanay'a yeşil ışık yakılmasının ardından gözler şimdiden 8 Şubat 2021 tarihinde yapılacak kongre de seçilecek listeye çevrildi. 2015 yılında atama il başkanı olarak göreve başlayan ve ardından yapılan kongrede yeniden il başkanlığına seçilen Doğanay, her hangi bir aksilik olmaz ise 8 Şubat tarihinde yapılacak kongreyle 3'üncü dönemine başlayacak. Mevcut Ak Parti İl Başkanları arasında en eski il başkanlarından biri olma özelliğini taşıyan Nurettin Doğanay'ın mevcut yönetimi 30 isimden oluşuyordu. Ancak yönetim sayısının 40'a yükseltileceği bilgiler arasında.

Kongrede oylanacak listenin büyük oranda hazır olduğu belirtilirken, yeni oluşturulacak yönetim kurulunda 2002 yılından itibaren Ak Parti yönetimlerinde görev almış bazı eski isimlere de yeniden görev verilmesi bekleniyor. Ayrıca yeni oluşturulacak 40 kişilik listede siyaset sahnesinde ilk defa yer alacak isimlerinde olacağı ifade edildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit