• resmi ilanlar

AK Partili Meclis Üyelerinden Başkan Özcan'a sert Tepki

2021-01-20 11:00:16

“CAMİYİ KİM YAPAR, ALGIYI KİM YAPAR; VATANDAŞ BİLİYOR”

Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grubu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın belediye bütçesini kullanarak Borazanlar Mahallesi'nde cami yaptırma teklifine ‘Ak Parti gurubu tepki gösterdiği' şeklinde çıkan haberler hakkında açıklamada bulundu. AK Parti Gurubu tarafından yapılan açıklamada, “Bolulu hemşehrilerimiz camiyi kim yapar, algıyı kim yapar, en kolay yalanı kim söyler, verdiği sözü kim tutar kim tutmaz, verdiği sözden kim cayar gayet iyi bilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grubu, basında yer alan ve polemik konusu olan cami konusu hakkında açıklamada bulundu. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın belediye bütçesini kullanarak Borazanlar Mahallesi'nde cami yaptırma teklifine ‘Ak Parti grubu tepki gösterdi' şeklindeki çıkan haberler hakkında açıklamada bulunan Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grubu, Başkan Özcan'ı sert bir şekilde eleştirerek, “Cami'yi matruşka olarak kullanıp, içinden meyhane çıkarmanıza asla müsaade etmeyeceğiz, bütün iftira ve hezeyanlarınıza rağmen hak yoldan asla dönmeyeceğiz” dedi.

Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grubu adına açıklamada bulunan Gurup Başkan Vekili Burak Balaban, açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“MESELE 32 METRE MESAFEDE VERİLMEK İSTENEN MEYHANE RUHSATIDIR”

“Biz Bolu Belediye Meclis AK Parti Grubu olarak cami yapımını her ortamda destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz. Tanju Özcan'ın basına servis ettiği ‘CHP cami yapmak istiyor, Ak Parti Bolu Belediye Meclis Grubu karşı çıkıyor' yalanı hiç bir mesnedi, hiç bir tutarlı tarafı olmayan, din istismarı temelli, sunturlu bir yalandır. Sayın başkana yakın olan ulusal basındaki yalan haberle ilgili tekzipler tarafımızdan gönderilmiştir. Bahse konu geçen Borazanlar Mahallesi Mehmet Akif Êrsoy bulvarı üzerindeki (905 ada 1 parsel) cami yeri ile ilgili imar değişikliği meclise imar komisyonundan oy birliği ile gelmiş, yine mecliste de 2021/33 nolu karar oy birliği ile alınmıştır. Camiye karşı olan imar komisyonunda da belediye meclis oylamasında da red oyu verir. Peki bu yalanın amacı nedir? Mesele okul alanı ile cami alanının tam karşısında, 32 metre mesafede verilmek istenen meyhane ruhsatıdır. Yani bu mücadele meyhane zihniyet ile anayasanın gençleri ve çocukları alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan korumayı emreden hukuki anlayışın mücadelesidir”

 

“TANJU ÖZCAN'IN KİŞİSEL YALAN SÖYLEME ALIŞKANLIĞI”

“Biz sayın Özcan'a okul ve Cami'ye mevzuatın gerektirdiği 200 metrenin altında meyhane ruhsatı veremeyeceğini, verdiği taktirde de hukuka gidip, meyhane ruhsatını iptal ettireceğimizi söylüyoruz, o çıkıp; ‘Ak Parti Grubu Cami'ye karşı, bu camiyi her ne pahasına olursa olsun yapacağım' yalanını kamuoyuna söylüyor. Pes doğrusu, bu ahlaki anlayış, Tanju Özcan'ın kişisel yalan söyleme alışkanlığı bireysel ahlaki sorunundan, toplumsal ahlaki soruna dönüşmeye başlamıştır. Bir diğer konuda meclisten oybirliği ile alınan cami alanı konusunda Tanju Özcan'ın kendi kurgusunu algısını oluşturmaya çalıştığı, meclisteki söylemlerinden de açıkça anlaşılmaktadır. Cami alanı konusu görüşülürken bu konuda bir kaç defa ısrarla itirazınız mı var diyerek mizanseni kendince açık etmiş ve tipik zihniyetinin sonucu bir gerginlik oluşturmaya çalışmış ama Ak Parti grubunun seviyeli duruşundan dolayı hem komisyondan hem de meclisten istediğini elde edemeyince kendine yakın olan ulusal medyada yalanlar üzerine kurulu bir algı çalışması içine girmiştir”

 

“ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLİĞİMİZ, ALKOLLÜ MEKAN RUHSAT BEDELLERİNDEN DAHA ÖNEMLİ”

“Ama tüm bu algı çalışmasına rağmen sağ duyulu Bolulu hemşehrilerimiz camiyi kim yapar, algıyı kim yapar, en kolay yalanı kim söyler, verdiği sözü kim tutar kim tutmaz, verdiği sözden kim cayar gayet iyi bilmektedir. Yine bolu halkı ve sağduyulu CHP'liler kimin alkol probleminin artık resmi törenleri bile kaçıracak hale geldiğini de çok iyi bilmektedir. Yine meyhane ruhsatlarından illegal bağış adı altında rant elde edenleri de halkımız çok iyi bilmektedir. Tanju Özcan'ın toplumda gerginlik oluşturmaya çalışan bu tip siyaset anlayışının yürümeyeceğini artık anlaması gerekmektedir. Altını çizerek söylüyoruz. Cami alanını komisyonda da mecliste de sonuna kadar destekledik, desteklemeye devam edeceğiz. İster okul alanı ister cami alanı karşısına yakınına açılacak alkollü mekanların da karşısında olduk, olmaya devam edeceğiz. Alkollü mekan ruhsatlarının rant kapısı olarak görünmesine para karşılığı alkollü mekan ruhsatı verilmesine de karşı olduk, olmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim çocuklarımız ve gençliğimiz Tanju Özcan'ın alkollü mekan ruhsatlarından alacağı bedellerden daha önemlidir”

 

“CAMİLER HER PARTİNİNDİR”

“ Sayın başkandan isteğimiz, Cami üzerinden siyaseti bırakmasıdır. Kuran üzerinden siyaseti bırakmasıdır. Kutsallar üzerinden siyaseti bırakmasıdır. Camiler her partinindir. 15 yıllık dönemimizde onlarca cami kararı alınmış, onlarcası yapılmıştır, asla böyle bir haber algı söz konusu edilmemiştir. Yaşanan bu algı operasyonu insana ahir zamanda olduğumuzu bir kez daha hatırlatmaktadır. Örneklersek, bekri Mustafa Ulucami'ye imam olmuş, 40 yıllık müezzinin ezan okumasını beğenmemektedir. Cami'yi matruşka olarak kullanıp, içinden meyhane çıkarmanıza asla müsaade etmeyeceğiz, bütün iftira ve hezeyanlarınıza rağmen hak yoldan asla dönmeyeceğiz”

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit