• resmi ilanlar

“MİLLİ YAS İLAN ETMEK İÇİN NEYİ BEKLİYORSUNUZ?”

2021-02-18 11:00:04

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinin ardından yaşanan belirsizliğin nedenini sordu. Örnekbaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in çağrısını tekrarlayarak “Milli yas ilan etmek için neyi bekliyorsunuz?” dedi.

Haber: BMA

 

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş yaptığı açıklamada, Irak'ın kuzeyi Gara'da 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinin ardından yaşanan tartışmaların anlamsızlığına dikkat çekti. Ülkenin ocağına ateş düşüren haberin ardından neden milli yas ilan edilmediğini sordu. Örnekbaş şu değerlendirmeleri yaptı:

 

“ANLAŞILIR DEĞİLDİR”

“Lanet terör örgütü PKK ocağımıza ateş düşürmüştür. Gara'da 13 vatandaşımız bu hain el tarafından şehit edilmiştir. Bugüne kadar, yaptığı operasyonları başarıyla yürüten, bu konuda dünyaya örnek olan kahraman askerlerimizin, neden böyle bir sonuçla karşılaşmıştır. Bu durumun sebebini öğrenmek istiyoruz. Devletin zirvesi, bu ülkenin kahraman evlatları için 'esir' kelimesini kullanmıştır. Bu durum anlaşılır değildir. Terörle mücadele eden bir ülkeyi yöneten anlayışın sahip olduğu dil ve tavır doğru değildir.

 

“NEYİN HESABINI YAPIYORSUNUZ?”

Milletimizin canı yanarken Genel Başkanımız Sayın Meral Akşner'in sorduğu soruyu yeninden tekrar etmek istiyoruz. Milli bir meselede, milli bir acıda, milli yas ilan etmek için daha neyi bekliyorsunuz? Rengini, şehitlerimizin, o kahramanlarımızın kanından alan ay yıldızlı bayrağımızı, yarıya indirmemekle, neyin hesabını yapıyorsunuz?”

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Heyhat  (18.02.2021 12:15:34)

  Yavuz hırsız ev sahibini bastırır. İttifak ortağınız HDP yke suç üstü oldunuz. Bu işten nasıl sıyrılıriz diye akla ziyan açıklamalar yapıyorsunuz. Seçimler zamanı HDP şimdi şehitler mi. Komik oluyorsunuz sayın başkan başınızı önünüze alın düşünün bu şehitlerin en büyük vebali de size. Meral aplaniz Demirtaş la kahvaltı yapacak daha Demirtaşa özgürlük diyen sizsiniz.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit