• resmi ilanlar

BOLUSPOR'UN EFSANESİ ‘JAPON RIDVAN' SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

2021-02-18 11:00:08

Uzun yıllar Boluspor formasını giyen ve takım kaptanlığı yapan Boluspor forması altında en çok gol atan oyuncu unvanını elinde bulunduran ‘Japon Rıdvan' lakaplı Rıdvan Ertan uzun yıllardır yaşadığı sağlık sorunları sonrası hayatını kaybetti.

Uzun yıllar Boluspor formasını giyen ve takım kaptanlığı yapan ‘Japon Rıdvan' lakaplı Rıdvan Ertan uzun yıllardır yaşadığı sağlık sorunları sonrası hayatını kaybetti. 'Japon Rıdvan' lakaplı Rıdvan Ertanı Boluspor tesislerinde düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurladı.

 

 

“BİZ RIDVAN AĞABEYİMİZİ, 'JAPON RIDVAN AĞABEY' DİYE BİLİRİZ”

Boluspor tesislerinde düzenlenen törende ilk sözü alan Boluspor Başkanı Abdullah Abat "Çok sevdiğimiz, Bolusporumuza yıllar boyu emeği geçmiş Rıdvan Ertanı ağabeyimiz ebediyete intikal etti. Mekanı cennet olsun, yakınlarına da Allah sabırlar versin. Biz Rıdvan ağabeyimizi, 'Japon Rıdvan ağabey' diye biliriz. Boluspor'un en şanlı dönemlerinde kalbini, yüreğini Boluspor için ortaya koymuş nice başarılara imza atmış bir ağabeyimiz, büyüğümüzdü. Allah gani gani rahmet eylesin. Böyle bir durumda söylenecek çok söz yok. Bizim tek isteyeceğimiz hakkını helal etmesidir. Ben Kulüp Başkanı olarak, eğer zerre miskal kadar Boluspor'un hakkı Rıdvan ağabeyimize geçtiyse, sonuna kadar helal olsun diyorum. Allah tekrar rahmet eylesin, mekanı cennet olsun." şeklinde konuştu.

 

“İNŞALLAH RIDVAN AĞABEY GİBİ FUTBOLCULARIMIZ İLERİDE DE OLUR”

Daha sonra söz alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan "Hepimizi üzen bir haber oldu. Rıdvan ağabeyin futbolculuk dönemine biz yetişemedik. 1965 yılında kulüp kurulduktan sonra 1977 yılına kadar kesintisiz olarak burada futbol oynamış. Hatta Boluspor'un adının şampiyonlukta bile anıldığı yıllarda takımın önemli parçalarından biriymiş. Biz, Rıdvan ağabey ile zaman zaman geçmişin sohbetini yaptığımız dönemler oldu. Rıdvan ağabeyi bize aynı dönemde futbol oynayan arkadaşları anlattı. Ne kadar örnek bir kişilik olduğunu, ne kadar iyi bir Boluspor taraftarı olduğunu söylediler. Bolu'da herkes biliyor. O yüzden bugün camiamızı en çok üzen haberlerden bir tanesini aldık. Başta ailesi olmak üzere, tüm Boluspor camiasına başsağlığı diliyorum. İnşallah Rıdvan ağabey gibi futbolcularımız ileride de olur. Allah gani gani rahmet eylesin. Boluspor'a verdiği emekler için ben Bolu Belediye Başkanı olarak, Bolu Halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Mekanı cennet olsun inşallah." şeklinde konuştu.

 

Törenin ardından Boluspor Başkanı Abdullah Abat ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Boluspor efsanesi Rıdvan Ertanı'nın naaşına Boluspor forması örterek son yolculuğa uğurladı. Merhum Ertanı'nın cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Paşaköy Mezarlığı'na defnedildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit