• resmi ilanlar

Başkan Özcan'dan ‘Sosyal Belediyecilik' Dersi

2021-02-26 11:00:08

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 2 yılda ortaya koyduğu performansla tüm Türkiye'ye sosyal belediyecilik dersi verdi. Bolu Belediyesi, bu alanda yaptığı çalışmalarla özellikle pandemi nedeniyle zor günler yaşayan Bolu halkının en büyük destekçisi oldu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yönetimindeki Bolu Belediyesi ilke edindiği ‘sosyal belediyecilik' anlayışıyla son iki yılda zor durumdaki tüm vatandaşlara el uzattı.

Öyle ki Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın göreve gelmesinin ardından kurulan “Biz Varız Birimi” tarafından 43 mahallede yaşayan tüm ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik “ücretsiz ev temizliği hizmeti” verilmeye başlanıldı. Belediye ekipleri gittikleri tüm evleri özenle temizleyerek, engelli ve yaşlı vatandaşların daha temiz ve sağlıklı yaşam sürdürmelerine katkı sundu.

ENGELLİLERİN VE YAŞLILARIN TÜM KİŞİSEL İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Yardıma muhtaç yaşlı ve engelli vatandaşların yüzü ise Bolu Belediyesi'nin ‘evde kişisel bakım hizmeti' ile güldü. Talebi uygun görülen yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların tüm banyo, tıraş, gibi kişisel bakım ihtiyaçları evlerine gelen belediye ekiplerince karşılanıyor.

DANIŞMANLIK HİZMETİ, ENGELSİZ TAKSİ, AKÜLÜ ARAÇ

Bolu Belediyesi'nin engelli bireylere yönelik yardımları bunlarla da sınırlı kalmadı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce 2 bin 650 engelli bireye sosyal danışmanlık ve rehabilitasyon hizmeti verildi, 2 bin 24 engelli birey ‘engelsiz taksi' hizmetinden yararlandı. Ayrıca maddi durumu kötü olan engelli vatandaşlara yönelik 125 adet tekerlekli sandalye, 102 adet akülü araç, 103 adet beyaz baston, 130 adet kanedyen baston, 70 adet walker ve 35 adet akü yardımı yapıldı.

ARTIK KİMSE YATAĞA AÇ VE AÇIK GİRMİYOR

Pandemi nedeniyle işsizliğin daha da arttığı şu dönemde Bolu Belediyesi gerçek ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımlarını daha da arttırdı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 2019-2020 tarihleri arasında 10 bin 696 kişiye gıda ve giysi yardımı yaptı. Yine aynı tarihler arasında 876 bin 000 kişiye aşevinden sıcak yemek hizmeti verdi. İhtiyaç sahiplerine daha uygun koşullarda hizmet sunmak isteyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yeni Hayır Çarşısı ve Gıda Bankası için yer arayışlarını sürdürüyor.

ALAN EL İLE VEREN EL ‘KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ' PROJESİ İLE BULUŞTU

Sosyal projelere büyük önem veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Ramazan Ayında başlattığı “Kardeşlik Köprüsü Projesi” ile ise hayırseverin yaptığı zekât ve fitre bağışlarını, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

REKOR KURBAN BAĞIŞI DOĞRU KİŞİLERE GİTTİ

Ayrıca Bolu Belediyesi'ne son iki Kurban Bayramı'nda rekor sayıda pay ve hisse bağışı yapıldı. Hayırseverlerin 370 hisse ve 4 buçuk ton kurban payı ile rekor kırdığı bağışlar, hem aşevinin yıllık et ihtiyacını karşılarken, hem de gerçek ihtiyaç sahiplerine kıyma olarak dağıtıldı.

CAMİLER DÜZENLİ OLARAK TEMİZLENDİ VE DEZENFEKTE EDİLDİ

Bolu Belediyesi yine bu dönemde Bolu şehir merkezindeki tüm camilere temizlik hizmeti verdi. 43 mahalledeki camiler belirli periyotlarda belediye ekipleri tarafından detaylı temizlenerek, koronavirüs salgınına karşı dezenfekte edildi.

YANGIN, SEL GİBİ DOĞAL AFETLERDE YARALAR SARILDI

İl genelinde yaşanan yangın, sel gibi doğal afetlerde vatandaşa ilk el uzatan Bolu Belediyesi oldu. Meydana gelen tüm afetlerde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın talimatıyla afet bölgesine mobil aşevi aracı gönderilerek, afetzedelerin yiyecek içecek ihtiyaçları giderildi. Ayrıca evi yanan vatandaşlara da yeni ev yapımı konusunda her türlü destek verilerek, yaraları sarıldı

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Alınteri  (27.02.2021 22:09:49)

  Köylüye yardımcı olacakmısınız patates elinde kaldı çiftçinin

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit