• resmi ilanlar

DEPREM İZLEME İSTASYONLARI KURULACAK

2021-04-05 11:00:09

DEPREMİ 15 GÜN ÖNCEDEN TAHMİN EDEBİLECEKLER

Bolu Belediyesi yer hareketlerini takip edip depremi önceden belirleyebilmek için Bolu'nun 4 ayrı noktasına deprem izleme istasyonları kuracak.

 

Bolu Belediyesi Meclis toplantısında gündeme gelen deprem izleme istasyonları hakkında Başkan Tanju Özcan açıklamalarda bulundu. Konu incelenmesi ve araştırılması için İmar Komisyonu ile Çeşitli İşler Komisyonuna havale edildi.

 

DEPREMİ 15 GÜN ÖNCEDEN TAHMİN EDEBİLECEKLER

Deprem kuşağında bulunan Bolu'da, depreme yönelik mücadelede önemli bir adım atılıyor. Bolu'nun 4 ayrı bölgesinde deprem izleme istasyonları kurulması için Belediye Meclisi'nden yetki istendi. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Konuyla ilgili uzmanlar tarafından İlimizde 4 ayrı nokta belirlenecek ve biz Belediye olarak belirlenen yerlere istasyonları kuracağız. Bu istasyonlarda yer hareketleri anlık olarak takip edilecek ve elde edilen veriler AFAD Müdürlüğümüzle paylaşılacak. İddiaya göre elde edilebilecek verilerle olası bir deprem 15 gün önceden tahmin edilebiliyor” ifadelerine yer verildi.

 

Başkan Özcan'ın açıklamalarının ardından konunun incelenmesi ve bir sonraki mecliste görüşülmesi için İmar Komisyonu ile Çeşitli İşler Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit