• resmi ilanlar

ARASTA ÇARŞISI PROJESİ İÇİN İLK ADIM

2021-04-07 11:00:02

Göynük Belediye Başkanı Ahmet Çankaya, Arasta Çarşısı projesi için girişimlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz gün Ankara'da temaslarda bulunan Başkan Çankaya projeyle ilgili gelişmeleri açıkladı.

Haber: BMA

İlimiz Göynük ilçesinde Belediye Başkanı Ahmet Çankaya, Arasta Çarşısı projesi için girişimlerine ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz gün Ankara'da Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Restorasyon Daire Başkanlığını ziyaret eden Başkan Ahmet Çankaya, proje ile ilgili gelişmeleri açıkladı.

 

 

Başkan Çankaya, Ankara'da Arasta Çarşısı 2. Etap Restorasyon Projesi için Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Restorasyon Daire Başkanlığı Yardımcı Şube Müdürü Ahmet Hakan Evsen, teknik personel Kasım Yalçınkaya ve Pınar Enisoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi.

 

Çalışmalar kapsamında ilk olarak proje çizimi konusunda yardım sözü alan Çankaya, proje çiziminin ardından restorasyon çalışmalarına başlanacağını belirtti. Çankaya, ilçeye özgü mimari dokuyu koruma ve gelecek nesillere aktarma konusunda yardımlarını esirgemeyen Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Restorasyon Daire Başkanlığı Yardımcı Şube Müdürü Ahmet Hakan Evsen ve projede yer alan tüm personele teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit