• resmi ilanlar
Fatma Marmara boluexpress@hotmail.com

BESLE KARGAYI, OYSUN GÖZÜNÜ

08.01.2017 11:00:05

Bir annenin, telefonda evladı, canı ile konuşurken, bir anda o gözbebeğinin “Anne göğsümden vuruldum” diyen sesini duyması…

Ankara, İstanbul İzmir,  bir yandan da Suriye ve diğer bölgelerden gelen şehitlerimizin haberleri…

Kahraman Şehit polisimizi, polis ve askerlerimizi, bu hain saldırılarda yitirdiklerimizi bir kez değil, binlerce kez minnet ve saygıyla anıyorum.

Besledikleri tüm örgütler, el ele vererek bize döndüler. Zaten başından beri amaç bu değil mi? Ortadoğu ve ardından Türkiye…

Bu işi, yardım ettikleri, silahlandırdıkları örgütlere yaptırarak, hem bir yandan can yakarak, kan dökerek, bir yandan da halkımızı sosyal hayattan kopartmaya, ülkemizi turizm, ekonomik yönünden de yıldırıp, yıpratarak çökertmeye çalışıyorlar.  

İçimize kadar girmiş terör örgüt üyeleri. Ellerini, kollarını sallayarak dolaştıkları gibi topunu tüfeğini alıp, şehirlerin ortasına kadar gelebiliyor.

Besledikleri terör örgütleri, bir gün kendi gözlerini de oyacak. “Besle kargayı, oysun gözünü” Gözleri kandan başka bir şey görmeyen, burunları kan ve barut kokusuna, alışmış bu canilerden başka bir şey beklenir mi?

O bölgede terör örgütlerini oluşturanlar, bu örgütlerini kendilerinin oluşturduğunu da zaten itiraf ediyorlar. Bizim toprağımızdan, İncirlik üstünden kalkıp, bize saldıranlara yardım ediyorlar. Kapansın İncirlik, kapansın ki sınırlar, ne olduğu belirsizler girmesin içeriye.

Burada, arap ülkelerindeki gibi tek tip millet yok. Burada, renkleri kültürleriyle yaşayan, dün olduğu gibi bugünde kendini düşünmeden silahların önüne atan millet var. İzmir’de görev yapan, Elazığlı kahraman şehit polisimiz gibi.

Tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi. “Ölen askerlerimizin yerine arkadaki Mehmetçikler gelecek ve bu topraklar düşmana teslim edilmeyecek.” 

Tek başına da olsa o an düşündüğü vatanı, oradaki insanlar, onlara karşı duyduğu sorumluluk ve bu uğurda ölüme gidiş.

Anneler babalar evlatlarını, eşler canlarını, evlatlar babalarını, nişanlılar sevdalarını uğurluyor, peygamber efendimizin yanına, cennet mekana.

Uzmanlarımız, yorumcularımız, siyasiler ve halkın, herkesin dilinde, hepimizin düşüncesi artık topyekûn seferberlik olsun.

Şehit babasının da dediği gibi “Bizim, birbirimizden başka kimsemiz yok”

Bu ülke bunları yaşadı geçmişinde, biliyor. Elinde ki malını, iki öküzünden birini vererek, verecek bir şeysi yoksa cephedeki askerine yiyecek, içecek, ördüğü kıyafetleri götürerek, vatan için bir bütün oldu.

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde belirttiği gibi…

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:
Değmesin ma’ bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

Sevgi ve saygılarımla…

Fatma Marmara.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit