• resmi ilanlar
Duygu Güler boluexpress@hotmail.com

İZZET BAYSAL ANISINA…ÖLÜMSÜZ ÇINAR

05.03.2017 11:00:03

İnanmak… Ve sonu gelmeyen müthiş bir başarı öyküsü . Yaşadığı toplumun, ait olduğu halkın, gelecekteki başarılarına inandığı gençliğin ve herkesin kalplerini kazanandır ‘İzzet Baysal’ i namı değer ‘İzzet Baba’. Gönüllerde öyle bir yer edinmiştir ki, öyle bir halka sahiptir ki bu koca çınar; söylediği on altın öğüt gibi hala sözünü dinlettiriyor insanına. Ondan emanet sadece yapıtları değil, öğütleri de vardır bizlere. Güçlendirdiği bu toplumun, başarıya ulaştırdığı bu memleketin izlerini taşımaktadır o sözler. Var olan başarıyı, halkın emeğini ve çabalayıp yükselttikleri bu şehrin en güzel halini, son dokunuşlarla kazandırmıştı aslında. Başkasının gözünde sadece bir  ‘yapıt’ gibi görünen bu emekler, yürekten yapılan daha da ileriye gitmesini sağlayan birer yol göstericidir bir bakıma. Yediden yetmişe herkesin ‘İzzet Baysal’ adını aldığı, bu kuruluşların güç kaynağı, bir babanın emeğinin izlerini ve emanetini taşımaktadır. Onun yolunda ilerleyen ve ilerleyecek olan gençliğin, umudu, mutluluğu ve heyecanı bu şehrin kitap gibi sayfalarını okumaktan geçiyordu ona göre.

 

 ‘Okuma bilginin pınarıdır, okumaya vakit ayır’ derdi insanına. Başarısının kaynağını, emeğinin karşılığını ve azmini okuyarak anlatmıştır karşısındakine. Geleceğinden de bunu beklemektedir İzzet Baba. Elde ettikleri başarının en iyi olması için çabalamıştır her zaman. Eserleri; bu toplumu aydınlığa kavuşturacak olan, geçmişi yaşayıp geleceğe ışık tutan kitap gibidir onun için. Her bir pırıltıyı görmüştür insanında. Tek başına gelip başardığı bu yolculuğu koca bir halkla tamamlayacağını, o en içten gülümseyişiyle kanıtlamıştı herkese.

Şehrin sakinliğini, sadeliğini ve durağanlığını; düşünceleri, fikirleri ve kağıda taşıdığı eşsiz çizimleriyle canlandırmaya kararlıydı sonuna kadar. Yapıtları, ileriye dönük projeleri ve köklü bir eğitimin temellerini attığı bu şehir için başarı kaçınılmaz olmuştu artık. Onu başarıya ulaştıran, yaptığı sayısız yardımlar; doğduğu, büyüdüğü, koştuğu bu şehrin sokaklarıydı. Herkesin derdine bir çözüm arardı Bolu Halkının Babası. Hasta, yaşlı, genç, çocuk… Her zaman yanında oldu bu toplumun. Şimdi bizlere emanet o hastaneler, okullar, huzurevleri… Bizlere emanet başarın, emeklerin, yaşanmışlıkların en güzeli, en hayırlısı…

 

Yaşam pastasının kreması diye anlattığın teşekkürü, şimdi bizler sana sunuyoruz. Eserlerin, düşüncelerin ve emeğin şimdi bizlere emanet. Teşekkürler Koca Çınar, teşekkürler İzzet Baba.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • YAMANER Eczanesi Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı) Tel: 0374 270 11 00
  • TANSU Eczanesi Hastane Cad.Mustafa Bey Apt. No:25(KADIN DOĞUM HAS. KARŞISI) Tel: 0374 213 67 92
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit