• resmi ilanlar
Fatma Marmara boluexpress@hotmail.com

SEPAŞ’TAN SOKAĞIN ENERJİSİ FOTOĞRAFLARINA ÖDÜL

25.07.2019 15:27:39

 

 

Çocukluğumuzun geçtiği, düşüp büyüdüğümüz, şimdi de ikamet ettiğimiz sokaklarımız, yaşam alanlarımızda oluşan enerjinin renkleri ışıkla yazılıp, sokağın enerjisine dönüştü fotoğraf karelerinde. Hayatın içinde oluşan yaşamın enerjisini yakalayan, bu enerjiyi fotoğraf karelerine yansıtan fotoğrafçıların ise eserleri yarıştı “Sokağın Enerjisi” konulu fotoğraf yarışmasında.

İlki geçen yıl düzenlenen, insanın doğayla ilişkisini hatırlatmak amaçlı, insanın enerjisini doğadan aldığı düşüncesiyle, yaşamın her anına ışık tutmayı anlatan fotoğraf yarışmasının ardından bu sene yine Sepaş Enerji hayatın her alanına ışık tutmayı vurguladığı “Sokağın Enerjisi” konulu fotoğraf yarışmasını düzenledi.

Sokağın, sokağa ait olanın, sokağı sokak yapan seslerin ve insanların enerjisinden yola çıkarak düzenlediği “Sokağın Enerjisi” temasıyla düzenlenen yarışmanın ikinci yılında Sepaş Enerji, sokakların kendine has enerjisini en iyi fotoğraf sanatına yansıtan fotoğrafları belirledi. 

“Sokağın Enerjisi Fotoğraf Yarışması” için gelen fotoğraflar, Jüri Başkanı Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Seven, foto muhabir Sebati Karakurt, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin ve Sepaş Enerji çalışanı Ercüment Vurar’dan oluşan jüri üyelerinin seçimiyle belirledi.

Sepaş Enerji’nin “Sokağın Enerjisi” konulu fotoğraf yarışmasında ödül kazanan üç fotoğrafçıya ödülleri “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” gününün de kutlandığı Sapanca Güral Otel’de, Fatma Baba ve orkestrasının sevilen 25 eserini seslendirdikleri muhteşem gala gecesinde verildi.

Yarışmanın ilk üç kazananın Mustafa Seven ile Eylül ayında Gaziantep’e giderek “Sokak Fotoğrafçılığı” gezisine katılma imkanı yakaladığı “Sokağın Enerjisi” konulu fotoğraf yarışmasında Kocaeli’den Berna İkiz’e birincilik ödülü Sepaş Enerji Genel Müdürü Çağrı Poyraz, Sakarya’dan İsa Cıda’ya ikincilik ödülü yarışmanın Jüri Başkanı Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Seven,  Sakarya’dan İhsan Korkut’a üçüncülük ödülü ise Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan tarafından takdim edildi.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Sepaş Enerji Genel Müdürü Çağrı Poyraz; “Sepaş Enerji olarak ana faaliyet bölgelerimiz olan Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu’daki müşterilerimizin evlerine elektrik ile giriyoruz. Bu projelerle hedefimiz onların kalplerine de girmek. Bu yılki yarışmamızda jüri başkanlığını yürüten Sevgili Mustafa Seven’e ve tüm jüri üyelerimize destekleri için teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

Sevgi ve saygılarımla…

Fatma Marmara

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • EZEL Eczanesi İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI) Tel: 0374 2752844
  • MİNA Eczanesi Semerkant Mah.Erbayram Sok.No:A/5Bolu (Semerkant Sağlık Ocağı Yanı) Tel: 0374 217 95 66
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit