• resmi ilanlar
Fatma Marmara boluexpress@hotmail.com

California Walnut Bolu’da Tanıtıldı

08.11.2019 16:45:14

 

1948 yılında California'daki ceviz yetiştiricileri tarafından işleme tesislerini uluslararası faaliyetlerde temsil etmek ve sağlık araştırmaları gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş olan California Ceviz Komisyonunun Türkiye Temsilcileri, 07 Kasım 2019 Perşembe günü Hampton by Hilton Bolu Otelde sunumunu Promedia Sorumlusu Feray Alpay’ın yaptığı, California Walnuts sempozyumu gerçekleştirdiler.

2018 yılında Türkiye’de bir araştırma firması tarafından yapılan çalışmada, tüm kuruyemişler içinde en sık tüketilen, yine bu ankette sağlıklı bir ürün olduğu için alındığının belirtildiği California Cevizinin tarihçesi, kalitesi, çeşitleri, üretimi, toplanması, saklama koşulları gibi tüm bilgiler slayt eşliğinde California Walnut Komisyonunu Türkiye Temsilcileri tarafından aktarıldı.

Highway Unova Tesisleri Genel Müdürü Sebahattin Güney, satın alınan cevizin istenilen kalitede olamayabildiğini belirttiği konuşmasında, cevizin mutfaklarda besin değerinin kaybolmadan sağlıklı nasıl saklanabileceği, pişirilebilineceği, hangi ürünlerle, yiyeceklerle birlikte kullanılabileceği, yemeklere ne şekilde ilave edilebilineceği gibi konularda bilgiler aktardı.

Kaliforniya Üniversitesi tarafından ceviz tüketimi konusunda şimdiye kadar yapılan en geniş çaplı araştırma sonucuna göre; günde bir avuç cevizin hafızayı güçlendirdiği,  özelliklede omega-3 yağ asidi yönünden zengin olan cevizin, besin değerini, sağlıklı beslenmedeki avantajlarını ise Diyetisyen İpek Ağaca anlattı.

Cevizin diğer besinlerle kullanımı, cevizli yemek tariflerinde verildiği toplantıya katılanlara, Hampton by Hilton Bolu Otelin chefleri tarafından, California cevizi ile hazırlanmış menüler ikram edildi. ( Fatma Marmara)

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • SİNEM Eczanesi Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı) Tel: 0374 218 21 26
  • YAZGI Eczanesi Kültür Mah.Yavuz Sk.No:15/A Kültür Mahallesi Sağlık ocağı Karşısı Tel: 0374 270 25 88
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit