• resmi ilanlar
Ebru Eyvazoğlu ebrueyvaz@hotmail.com

SAZ ÇALAR MİLLETİN VEKİLİ SÖZ SÖYLER VEKİLİN VEKİLİ

25.03.2013 00:11:35

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un TBMM’de cübbeli ve sarıklı iki kişiyle çektirdiği fotoğrafa ADD Başkanı Elfaz Temiz’in yaptığı yorum ortalığı yangın yerine çevirdi. Sonra da CHP’li vekil bu yangına benzinle müdahale etti. Neticede de sayısız insan tepki gösterdi. 

Cübbe ile Meclis’e girilir mi girilmez mi? 

Ben hala kıyafetlerin siyasi mesaj vermesini saçma bulan biri olarak, bu aşamada mezuniyet töreninde öğrencilere kiralanan, avukatların da giydiği pardösünün de cübbe olduğunu hatırlatmak isterim. Ancak toplumumuzda malum fikir dile getirmek bir anlamda da linçi göze almaktır. 

İyi yada kötü bu süreçte herkes göze alıp fikrini söyledi. Kamuoyu olarak bekledik ki Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun da vekil seçildiği Bolu’ya bir gelsin ve zehir zemberek açıklamasını yapsın, biz de “Helal Olsun” diyelim. Bir hafta bekledikten sonra da Sayın Ercoşkun, Cumartesi’ye gün verdi. Cumartesi bombası patlar diye izin günlerimizi feda edip toplandık. En azından kendi adıma “din elden mi gidiyor” yoksa “şeriat mı geliyor” diye siyasi mesaj veren kıyafet ve aksesuarlar üzerine entelektüel bir konuya dahil olmak istedim. . Fakat beklediğim bomba maalesef elimde patladı. Şöyle ki; 

Ali Ercoşkun belli bir kesim tarafından recm edilmeye çalışılan misafirlerine sahip çıkmadı. 

Ali Ercoşkun, yüzlerine tükürülen, adamlığına laf edilen ziyaretçilerini ağzına almadı. 

Ali Ercoşkun hatta “Adamlık” tartışmasına değinmedi bile. 

Ali Ercoşkun, CHP’li Tanju Özcan’ın “Ercoşkun’un fotoğraf çektirdiği adamlara bakıyorsunuz, adam demeye bin şahit ister” sözlerini yok saydı. 

Ali Ercoşkun, Abdullah Uzun’un verdiği tepkinin beşte birini vermedi. 

Ali Ercoşkun, sorulara tatmin edici cevaplar vermek yerine, dünya siyaseti üzerine nutuk atmayı tercih etti. 

Ali Ercoşkun, tepki gösteren ve destek verenlerin isimlerini bile zikretmedi. 

Ali Ercoşkun, Tanju Özcan’a “Dava etsene beni” diye seslenen Abdullah Uzun’un aksine “Yargıya başvuracak mısınız” sorusuna “CHP’nin bundan sonraki tavrına göre hareket ederiz” diyerek orta yolcu bir politika ortaya koydu. 

Ali Ercoşkun, o toplantıyı bana göre “Mahalle Baskısı” ile yaptı. 

Ali Ercoşkun, sessiz kalsaydı daha iyiydi hatta. En azından konuya ilişkin aklımızda Abdullah Uzun’un “Sizin en fazla iki kuşak ötesi dedeniz bile böyle giyiniyordur. Şimdi siz dedenizin adam olmadığını mı söylüyorsunuz?” sorusu kalırdı. 

Bu toplantıdan benim çıkardığım sonuçlar bunlar. CHP’li Milletvekili Tanju Özcan’ın çok tartışılan sözlerinden sonra bu konunun muhatabı anladık ki, Ali Ercoşkun değil Abdullah Uzun olmalı… 

Velhasıl; 

Birinin, kendi adına iş görmesi için yetki verdiği ya da kendi yerine bıraktığı kimseye ‘vekil’ diyor Türk Dil Kurumu. Ha bu arada bununla yetinmeyip ekliyor aynı kurum ve diyor ki; başkasının adına, yerine söz söyleme, davranma, işlem yapma yetkisi olan kimse… 

Şimdi kimin vekaleti kimde sorusunun takdirini size bırakıyorum…

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • SİNEM Eczanesi Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı) Tel: 0374 218 21 26
  • ATALAY Eczanesi Kültür Mah. Yavuz Sok. No: 23/ 1(Kültür Cami Karsisi) Tel: 0374 215 41 53
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit