• resmi ilanlar
Ebru Eyvazoğlu ebrueyvaz@hotmail.com

CHP’DEKİ MİTOZ BÖLÜCÜLÜK

30.07.2013 00:11:25

 “Düşmek” kelimesinin sözlükte “Yer çekiminin etkisiyle boşlukta, yukarıdan aşağıya inmek”, “Yere devrilmek, yere serilmek”, “zayıflamak, mağlup olmak” gibi pek çok anlamı var.

Mastar ekini unutup, ‘düş’ünde yükseklere çıktığını görenlerin, sarsıntılı şekilde uyanarak kendine gelmelerini sağlayan durum çoğu kez.

Malum CHP Merkez ilçe yönetiminin çok ses getiren ve aynı zamanda partiden çok şey götüren tarihi düşüşü, Merkez İlçe Başkanı Faruk İyigün’ün açıklamalarıyla daha bir anlamlı oldu. Kendi kişisel iradelerinden başka iradelerle yönetilenler dolmuşa binip, istifalarını vermişler.

Demek ki neymiş irade önemliymiş. -Hoş bu yazıyı okuduktan sonra CHP’nin bazı yeni yetmeleri zurnanın son deliği olarak dile gelip, eleştirilerde bulunmaya kalkışabilirler. Ama diyoruz ya irade önemli. Birinin kendi iradesiyle yazdıklarını, başkalarının iradesiyle eleştiren nesle aşina değiliz… -

Merkez İlçe’den sonra daha büyük bir gürültü duyduk Şahinoğlu İşhanı’ndan geçen hafta.  İl yönetimi de paldır küldür yuvarlanmış. Meğer bizim “düşmek” diye bahsettiğimiz şey bir zelzele imiş. İşhanı zangır zangır sallanırken, sarsıntıdan ayakta duramayanlar düşüyormuş tek tek. Sarsıntının nedeni de Milletvekili Tanju Özcan imiş…

Sonra olaylar, olaylar… Tanju Özcan kendi yönetimini kuruyor, Tanju Özcan kendi adayını destekliyor, Tanju Özcan partiyi bölüyor, Tanju Özcan hizipçilik yapıyor, Tanju Özcan küçük olsun, benim olsun diyor. Tanju Özcan ile ilgili laflar, dizi dizi ilkokulda okuduğumuz “Ayşegül” kitapları serisi gibi. Tanju Özcan her olayın kahramanı…

Mehtap Özcan Mısırlıoğlu’nun aday adaylığı resmi başvurusundan sonra Cahit Çıngı da dün başvurusunu yaptı. Bir baktık hobaaaaa seriye yeni bir kitap eklenmiş: “Tanju Özcan Tatilde”….

Tüm aday adaylarının açıklamalarında bulunacağını söyleyen Tanju Özcan, partide birbirine düşenleri bırakıp tatile gitmiş. Ki buna diyeceğimiz bir şey yok. Çünkü bu kadar yalan rüzgarının içinde kim olsa cereyanda kalır. Ne demiş düşünür “Pencereyi kendiniz açarsanız iyi hava gelir. Başkası açarsa cereyan yapar.” Yani diyor ki “irade önemli”… Dolayısıyla CHP’de kimin açtığı belli olmayan (!) pencere fena cereyan yapmış.

Benim bu kadar karmaşadan çıkardığım sonuç partide bir iradenin, başka iradelerden üstün gelmesi sonucu ortaya çıkan ego hakimiyeti….  İradenin yetersiz olduğu yerde kaos ve bölünme elbette olur. Bu yüzden üç aday adayı çıkınca “CHP 3’e Bölünür mü? diye soru sormak gereksiz. Parti siyaseten mitoz bir bölünmeyi tercih etmişken, CHP’den bir aşk çocuğu beklemek büyük hata olur.

 

Saygılarımla…. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • SİBEL AKAR Eczanesi Bahçelievler Mah.Yunus Emre Sok.No: 57/9 (E-5 GÜRKAN KURUYEMİŞ ARKASI) Tel: 0374 250 14 20
  • GAMZE Eczanesi Karaçayır Mah.Şehit Selen Paşa Cad. Özlem Sitesi B1 Blok No:76/A Tel: 0374 222 28 82
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit