• resmi ilanlar
Ekrem Çetinkaya cetinkayamuh@gmail.com

SOYSAL SORUMLULUK

15.05.2015 00:00:03

Ticaret odası, İzzet Baysal şükran günlerinde, 2006 yılından bu güne, sosyal sorumluluk ödülü adı altında bir organizasyon yapmaktadır. Emeği geçenlere, teşvik maksatlı yapıldığını sandığımız bu organizasyon için tekrar teşekkür ederiz.

 

Bu yıl, pek çok insanın ortak görüşüyle Orhan UÇAR ağabeyimiz bu ödüle layık görülmüş ve hoş bir müzik ziyafetinin ardından güzel bir organizasyonla, ödül sahibini bulmuştur.

 

Törende dikkatimi çeken bir iki noktayı paylaşmak istiyorum.

 

Yemeğe geç kalanlardan biri olarak, ilk başta saat 13:00 diye bildiğim yemek saatinde salonda yerimi aldığımda, yanlış anladığımı düşünmüştüm. Hayırların mühendisi Ahmet Amca, o mütevaziliği ile o kadar insandan, özür diledi. Programın erken başlamasının sebebinin kendileri olduğunu ifade etti. Kendi adıma bu özrü kabul etmiyorum.

 

Bize, Hemşehrilerine, Bolululara ayırdığı zamanın, hayırın yanında, 15 dakikalık bir erken (geç bile değil erken) programa başlanması konusunda kimsenin özre ihtiyaç duyacağını sanmıyorum. Lafı bile olmaz, sen gönlünü ferah tut Ahmet amca.

 

Orhan Uçar’dan ve ödülün doğru isme gittiğinden bahsederken, Orhan Uçar’ın mütevelli heyete kabulünde, kendisinin Rahmetli İzzet Baysal’ın yerine geçtiğini söyledi. Mütevelli heyette İzzet Baysal’dan boşalan koltuğa Orhan Uçar geçti dedi.

 

Kimse İzzet Baysal’ın boşluğunu dolduramaz ancak, yine Ahmet amcanın ifadeleriyle yıllardır kendine ait bir evinin olmadığını, yenice bir ev sahibi olduğunu da öğrendiğimiz Orhan Uçar, Mütevelli heyette kimin yerine geldiğinin, yani sorumluluğunun farkında olduğunu da bize göstermekte.

 

Elini taşın altına koyan kimse yok mu dendiğinde, göğsünü gere gere ben varım diyebilecek bir insan; Orhan Uçar.

 

Bolu’ya, bu güzel şehre hizmet eden yok mu dendiğinde, hamdolsun, pek çok insanla birlikte ben varım diyebilecek bir insan, Orhan Uçar.

 

Ve elbette, memleketi için, Bolu için, hemşehrileri için iyi bir evlat yetiştiren var mı dendiğinde, yine göğsünü gere gere, ben varım diyebilecek insan; bu satırların yazarının yuvasının da mimarı, Orhan Uçar’ın annesi Fikriye yenge.

 

Mütevelli heyette bu zihniyete sahip insanlara yer vererek, yeni İzzet Baysallar çıkmasına vesile olan hayırların Mühendisi Ahmet Amca.

 

Allah sizden ebeden razı olsun.

 

Sevelim sevilelim (bu) dünya kimseye kalmaz.

Afiyetle

 

 

            

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • hadi ordan beee  (10.12.2015 15:02:17)

  Yerel secimlerden hemen önce benim cemaatle sorunum yok o sorun R.Tayyip Erdoganin sorunu diyen kimdi? Tabi ya sizin deyiminizle afyon yutmuş bir halktır Bolu halkı.Tabi bugun terör örgütü ilan edilen bu cemaatle beraber yürüdtünüz bu yollarda onu da biliyoruz unutmadık.Kimse sah degil kimse padisah degil oldugunu sansa bile hepimiz toprak olacagız ama herkes unutsa da senin bu laf cambazlıklarinı biz unutmayacagız. öbür tarafta görüşecegiz şahitlik yapacağız o zaman anlarsın kim oldugumuzu

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Yazarın son yazıları

  Yazarın TÜM YAZILARI

  NÖBETÇİ ECZANE

  • YAMANER Eczanesi Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı) Tel: 0374 270 11 00
  • TANSU Eczanesi Hastane Cad.Mustafa Bey Apt. No:25(KADIN DOĞUM HAS. KARŞISI) Tel: 0374 213 67 92
  Vefat edenler

  KÖŞE YAZILARI

  TÜM YAZARLAR

  EN ÇOK OKUNANLAR

  Site içi arama

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit