• resmi ilanlar
M. Cengiz Poyraz m.cengizpoyraz@gmail.com

ÜÇÜ DE HAK ETTİ TEBRİK EDERİM

07.04.2014 17:00:01

 

 

   Alaaddin Yılmaz başarılı bir seçim kampanyası çıkararak ipi göğüsledi. Bu sefer işi zor, galiba kaybedecek, zira karşısında birkaç handikap birden var denildi.

 

   Gerçektende en güçlü rakibi Mehtap Hanım bu seçimde çok yüksek bir performansla çalışıp asıldı. Şükrü Gülez kaliteli ve ilkeli bir aday olarak seçmeni etkiledi, acaba bu sefer onamı versek diye düşündürdü.

 

   Cemaat-hükümet kavgası, sayısı meçhul bir kısım oyun AKP yerine CHP ye gideceği kanaati oluşturmuştu. Buda sonucu çok etkileyecek bir faktördü. Bütün bunlara rağmen Alaaddin Yılmaz açık ara farkla seçimi kazandı, koltuğunu korudu. Tebrik ediyorum.

 

  Mehtap Mısırlıoğlu Bolu’nun siyaset tarihinde bir ilke imza attı. Olağanüstü bir gayret göstererek çalıştı, çalıştı. Bir insan ancak bu kadar azimli bu kadar kararlı olabilirdi.

 

  Eğer bu seçim CHP üst kadrolarınca iyi sevk edilebilse, yerel bir seçim, genel seçim havasına sokulmasa, Suçlayarak, aşağılayarak etkisizleştirme politikası uygulanıp Millet tahrik edilmeseydi, bu seçimin galibi Mehtap hanımdı. Yaptığı bu müthiş çalışmadan dolayı kendisini Tebrik ediyorum.

 

   Şükrü Gülez Temiz bir siyasetin gülümseyen yüzüyle çok nezih bir seçim çalışması yaptı. Samimi, saldırganlıktan uzak, Partisinin bu seçimde takip ettiği genel politikanın tersine, dostane bir anlayışla Boluluların gönlünde olumlu bir imaj bıraktı.

 

  Seçim sonrası yaptığı öz eleştirisi, Bolu halkına ve teşkilat mensubu arkadaşlarına verdiği mesaj ayakta alkışlanmalıdır. Bana göre geleceğe imza atmıştır.  Tebrik ediyorum.

 

  Zaferler elbette sevinç kaynağıdır. Bayram etme vesilesidir. Bütün bunlar çalışıp gayret gösterip neticeye ulaşan her kesin hakkıdır. Ancak her şeyde olduğu gibi bu kutlamalarda da kimse haddini aşmamalı, inanan insanların vakarı ile edep çerçevesi içinde kalınmalı, zaferin şükrü, küfre dönüşmemelidir.

 

  Yarış bitmiştir. Kraldan çok kralcı olmak, O dönemde söylenenlere bugün cevap vermek büyük yanlıştır. Kazanan Pehlivan yendiği pehlivanı yerden kaldırır kucaklar, hatta havaya kaldırır onure eder. Mertlik, büyüklük, edep, erkân budur.

 

   Bu yazdıklarım kime eyvah ben ne yapmışım dedirtir bilmiyorum.  İstiyorum ki insanlarımız arasında barış, sevgi ve dayanışma ruhu galip gelsin.

 

   Yazımızı Hz. Ali (r.a) dan bir söz ile bitirelim. “ Galip geldiğin zaman savaşmakta olduğun kişinin sana yaptıklarını affetmen, zaferin şükrüdür.”

 

   Gam ve telaş sizlerden uzak olsun efendim.

   Huzur bulun, hayırla kalın.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit