• resmi ilanlar
M. Cengiz Poyraz m.cengizpoyraz@gmail.com

SAVAŞ MI, UYUM MU. TİMÜS MUCİZESİ

27.05.2014 00:00:02

   

    Bağışıklık sistemi,(immün sistem) düşmanın önünü kesip onunla savaşan bir sistem olarak bilinir. Bu sistemde çeşitli hücreler rol oynarlar. Mesela makrofajlar, natural killer (NK) cells denilen doğal öldürücü hücreler ve lökositler.

                                                             

    İmmün sistem çeşitli metabolik sebeplere bağlı olarak baskılanacak olursa sistem çökeceğinden hücreler düşmanlarına karşı savunmasız kalırlar ve sonuç ölümle bile sonuçlanabilir. Timüs beziyle ilgili olarak bilinenler bu minval üzeredir.

    Oysa timüs programı bilinenlerin tersine yalnızca lenfosit üretimini destekleyerek savaşmaz. Timüs  metabolizmayla düşmanları arasında uyum yaratan bir programdır. Bu özelliği son yıllarda artarak ön plana çıkmaya devam etmektedir. Dolayısıyla durum artık savaştan uyuma kaymaktadır. Uyum yıkım istemez, enerji ve bilgeliği yeni bir yapılanma için katalizör olarak kullanır.

    Mutluluk duygusunun hissedilmesinde hormonların rolü büyüktür. Timüs; bedenimizde o hormonları salgılayan salgı bezlerinden minicik ama çok güçlü bir salgı bezidir.

     Timüs bezi, tiroit bezinin altında, göğüs boşluğunda ve soluk borusunun önünde bulunur. Timüs bezi titreşimle çalışan bir bezdir. Ne kadar çok titreşirse kişinin bağışıklık sistemi o kadar sağlıklı ve sağlam olur.

    Ağıt yakan kadınların göğüslerine vura, vura ağladıklarını bilirsiniz. Bu sıradan bir refleks hareketi değildir. Beynin otomatik gerçekleştirdiği bir davranıştır. Kişi göğsüne vururken Timüs bezini titreştirir.

    Bu sayede üzüntü sebebiyle immün sistemde meydana gelen direnç azalmasının önüne geçer. İnlerken, ağlarken, gülerken, kokunca çığlık atarken yaptığımız şey, hep timüs bezini titreştirerek uyarmak içindir.  

    Timüs uyarıldığında salgıladığı hormonlar kişide haz ve mutluluk duygusu yaratır. Çünkü timüs aktive olduğunda bedenin kimyasının değişimine neden olur. Bu değişiklik sinir sistemini sakinleştirir ve beyin fonksiyonlarını hızlandırır. Kişide rahatlama duygusu yaratır ve bütün metabolizmayı uyararak aktife eder.

    Bu bez ne kadar titreştirilirse kişi o kadar genç ve sağlıklı yaşar ayrıca geç yaşlanır.  Kadim insanlarda timüs bezi aktif olarak çalışıyordu. Onların beden frekansları (titreşimleri) timüs bezini sürekli olarak çalıştırabilecek düzeydeydi.

    Kur’an-ı Kerim’de Hz. Nuh’un bin yıldan elli yıl eksik yaşadığı açıkça ifade edilmiştir. Bu çağdaşlarının da 950 yıl kadar yaşadıklarının işaretidir.  O çağlarda insan neslinin doğal şartlara mağlup olmadan çoğalarak devam edebilmesi için, uzun yıllar yaşayabilmeleri bir gereklilikti.

    Bunu sağlayan yüksek dayanıklılığın kaynaklarından birisi timüs beziydi. Bu bez, yaşam şartları iyileştikçe, dünyadaki insan sayısı arttıkça, İlahi iradenin insanın beden frekansında yaptığı değişiklerle daha pasif hale getirilmiştir ve küçültülmüştür. İnsan ömrü de buna bağlı olarak kısalmıştır.

    Bu güne gelince; çevresel şartların hızla kötüleşmesi, İnsan bedeninin maruz kaldığı tehlikelerin kontrol edilemez boyutlara gelmesi, kontrolsüz radyasyon, toprağın ve suyun kimyasallarla kirlenmesi. v.s. karşısında metobolizmanın korunabilmesi için bağışıklık sisteminde ciddi bir yeniliğe ihtiyaç vardı.

    Yeni nesil çocuklarda bu biyolojik değişimi göreceksiniz. Bu bir kehanet değil, şimdi meydana gelmekte olan bir olgudur. Son birkaç yıldır doğan çocukların bedenlerinde eski kuşaklardan daha nitelikli bazı organlar gelişmektedir. Örneğin timüs bezindeki aktifleşme gibi. Dünya’ya modifiye olmuş yeni bir insan soyu gelmektedir. Artık bu gün bile ölüm yaşı oldukça yükselmiştir.

    İnsanlığın altın çağını oluşturacak bu yeni nesille ilgili yazılıp çizilecek daha pek çok konu varsa da bunlardan ve detaylarından daha sonra bahsedeceğiz. Zira bazı meselelerin doğru anlaşılabilmesi için bilinmesi gereken şeyleri ortaya koymadan bu konularda daha fazla irdeleme yapmak doğru olmaz.

   Gam ve telaş sizlerden uzak olsun efendim.

   Huzur bulun, hayırla kalın.

 

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Dursun YILMAZ  (27.05.2014 09:35:20)

  Beyin okşayan harika bir yazı.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Yazarın son yazıları

  Yazarın TÜM YAZILARI

  NÖBETÇİ ECZANE

  • SİNEM Eczanesi Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı) Tel: 0374 218 21 26
  • SEVAL Eczanesi Sağlık Mah. Hekim Sok.No 9A/13 (Köroğlu Devlet Hast.Acil Karşısı) Tel: 0374 270 31 30
  Vefat edenler

  KÖŞE YAZILARI

  TÜM YAZARLAR

  EN ÇOK OKUNANLAR

  Site içi arama

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit