• resmi ilanlar
Kemal Bilsel Sarısözen kbsarisozen@boluekspres.com

ÖLDÜRMEK

17.04.2015 00:00:01

 

Zafer, daima iradenindir. Zulüm de zalimindir. Bu nedenle, kuş burnundan gül toplayamazsın, çuvaldan da tül elde edemezsin. Nitekim, KABENİN ÖRTÜSÜ DE İPEK BÖCEĞİNİN HATIRI İÇİN DEĞİL, O MUHTEŞEM YERİN ULVİYETİNDEN GELİR.

Sayın Okurlar;

İnsanoğlundaki bu baş, bu ağızlar yumruk atılsın, vurulsun, kırılsın, öldürülsün diye yaratılmadı. İnsanı hayvandan ayıran en büyük özellik akıldır. İnsanoğlu bundan uzaklaşınca hayvan ortaya çıkar. DÜŞÜNMEK, DANIŞMAK, SORMAK, ÖĞRENMEK, KONUŞMAK, İMAL ETMEK, İLERİYE GİTMEK, UTANMAK İNSAN AKLININ İŞİDİR.  Bu nedenle aziz akıl, vücudun her zaman efendisidir. İnsanlara en adil şekilde dağıtılan nimette akıldır. DOĞRU İŞLEMEYEN AKIL KESKİNİM DESE NE YAZAR? BİLİNMELİDİR Kİ SAATİN İYİLİĞİ ONUN ALTIN OLMASINDA, AKREP VE YELKOVANININ KOŞMASINDA DEĞİL DOĞRU GİTMESİNDEDİR. DÜNYADAKİ HAM DÜŞÜNCELERİ SADECE AKIL PİŞİRİR. Ancak, (haset, fesat ve de inatla perçinleşmişse bu takdirde haset öğüt dinlemez; fesatı da yüz sene kaynatsan bir zerresi eksilmez.)

Sayın Okurlar;

İnsanların ruhlarından söküp atacakları iki önemli konu vardır. BUNLARDAN BİRİSİ BENCİLLİK, DİĞERİ DE İMANSIZLIKTIR. BU İKİ KÖTÜ KAVRAM İNSANLARI HAYATI BOYUNCA EZİKLİĞE VE HÜSRANA UĞRATMIŞTIR. KİBRİN HASMI DAİMA YÜCE ALLAHTIR. Yaşamak solumak değil, yaşamak çalışmaktır. Bundan böyle başkaları için yaşamayan kendisi için de yaşayamaz. Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız, bırakın öldürmeyi arkanızda ölmez bir eser bırakabiliyor musunuz? İşte bunun içindir ki yaşamanın azında ve özünde üç kaidesi vardır; az ye, az söyle, mümkün mertebe incitme.

 

Hayatta insana güç veren şey, İŞİNDE ÇALIŞMAK, İLERLEMEK, GÜCÜNÜ SAĞLAYAN ŞEY DE SORUMLULUK DUYGUSUDUR. BİLİNMELİDİR Kİ DÜNYADA ZALİM İNSAN HAYATINDA BİR DEFA OLSUN MUTLULUĞU TADAMAMIŞTIR. BUNDAN BÖYLE ÖLDÜREN, VURAN, KIRAN, ACIMASIZ VE VAHŞET DOLU BİR RUHTA AKIL GECELERDEN DAHA KARANLIK VE DAHA KORKUNÇTUR. HAYATA SADECE VURMAK, KIRMAK VE ÖLDÜRMEK İÇİN GELENLER, BUNDAN BÖYLE ELBETTE Kİ CANİLİK İÇİN YARATILMIŞTIR.  

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • KÖROĞLU Eczanesi Aktaş Mah.Taşhancılar Cad. No:1/1-A (Kaplıca Birlik Karşısı) Tel: 0374 218 01 91
  • NANELİMON Eczanesi Kültür Mah.Şehitler Cad.NO:29/2 (Köroğlu Dev.Hast.Karşısı) Tel: 0374 270 39 70
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit