• resmi ilanlar
Kemal Bilsel Sarısözen kbsarisozen@boluekspres.com

YEDİ BİNİ AŞAN(Milletvekili Aday Adayı)

01.05.2015 00:00:01

Sayın Okurlar;

Düşünüyorum da, bu milletvekilliği gerçekten ne güzel meslek. Tek bir zorluğu, seçilmesindeki büyük çabalar, gayretler ve de beşeri münasebetlerden doğan veya doğacak olan seçmenlerin oy kullanmasındaki kararlılığı veya tutumu. Zaten, bir dönem seçildiği zaman, dokunulmazlık başta olmak üzere, birçok maddi ve manevi imkânları da beraberinde getiriyor. Seçildiğin andan itibaren de sana karışan pek fazla bir kimse yok. Öte yandan, elini ister kaldır, ister kaldırma, sorumluluğu kişiye özel bir görünüm sergiliyor. Emeklilik ve dolgun maaşta bu arada kendiliğinden geliyor. Pek tabii milletvekili olmanın da çok büyük görevleri ve sorumlulukları var.

Sayın Okurlar;

Hangi meslekte insanlar bu kadar öne çıkabiliyor? Örneğin; teşbihte de bir hata olmazsa meterolojiide veya başka bir kurumda bir memur alımı imtihanı olsa, bu ilgi nasıl olur? Bu düşüncenin birinci yüzü. Gelelim plan ikinci yüzüne. Başta televizyonlar olmak üzere, aday adayların konuşmalarını izliyorum. Allah sağlık versin, kendilerine de başarılar diliyorum. Bu arada yapılan konuşmalarda, birçok vaatler, adeta, nokta virgül dahi konmadan sıralanıyor. Ayrıca, karpuzcudan alında, üst düzey bürokratına varıncaya kadar, gerçekten milletvekilliğine büyük bir talep var.  Haydi hayırlısı diyelim ve bu konuyu bir tarafa bırakarak yorumumuza geçelim.

Sayın Okurlar;

Yarım asırdır milletvekillerinin, tatlı, ballı, namlı, şanlı çok sözlerini çok vaatlerini dinledik. Sadece bu meslekte değil, bütün mesleklerde, gönülden çalışanları, faydalı ve verimli olanları zaten yüce Allah da sever, kulu da sever. Ancak, bütün görevi, sadece el kaldırıp indirmekten ibaret olanlara ne demeli? Temennimiz HERŞEY SEÇİLENE KADAR DEĞİL DE SEÇİLDİKTEN SONRA DA MİLLETVEKİLLİĞİNE YAKIŞAN BİR GÖREV ANLAYIŞI İÇERİSİNDE FAYDALI, VERİMLİ OLABİLME ÇABASINDA BULUNMALARI OLSA DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

Sayın Okurlar;

 

BİR HAKİKAT YÜZ ŞÜPHEDEN EVLADIR. İNAYET GELİRSE GAYRETLER DE BERABERİNDE GELİR. BUNUN İÇİNDİR Kİ BİR İŞİN SONUNA BAKANLAR SONUNU GÖREBİLENLER GERÇEKTEN BÜYÜK DÜŞÜNCELİ İNSANLARDIR. ÇÜNKÜ, ONLARIN GÖZLERİ DAİMA BİRİNCİ DERECEDEN AKIBETTE VE AHİRETTEDİR. HİKMETLİ OLMAK, ELBETTE Kİ ÇOK GÜZELDİR. YİNE BU NEDENLE HİKMET EHLİ OLMAYANA ÖĞRETİLMEZ, ÇÜNKÜ O HİKMETE ZULÜM ETMİŞ OLUNUR. EHLİ OLANLARDAN DA ESİRGEMEZ, BU TAKDİRDE DE EHLİNE ZULÜM ETMİŞ OLURUZ. İŞİNİ BİLMEYEN KASABIN MASAT ELİNDE KALIR, GERÇEK YİĞİT OLANLAR DA BİRBİRİNİ GÖZLERİNDEN TANIR. KALDI Kİ SÖYLEDİKLERİMİZİ SAKLAYAMAYIZ AMA YERİ GELİRSE SÖYLERİZ, GELMEZSE SUSKUNLUĞA DEVAM EDERİZ. YAPAMAYACAĞIMIZ, BECEREMEYECEĞİMİZ, ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİMİZ BİR İŞE SOYUNMAK, HEM HAFİFLİK HEM DE ŞIK OLMAZ. BU NEDENLE, EN DOĞRUSU YAPACAĞIMIZI SÖYLEYELİM DE YARIN BİRBİRİMİZİN YÜZÜNE BAKMAYA YÜZÜMÜZ OLSUN. İŞTE BUNUN İÇİN GİRMEDEN EVVEL ÇIKMA DÜŞÜNÜLÜR, ÇIKTIĞIMIZ KAPIDA SERT KAPATILMAZ. NİTEKİM, GÜN GELİR, O KAPIDAN TEKRAR İÇERİYE GİRMEK DURUMU DOĞABİLİR.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • YILMAZ Eczanesi Sağlık Mah Hekim Sok. No :7/A (Köroğlu Dev. Has. Acil Çıkışı) Tel: 0374 270 02 40
  • HAYAT Eczanesi Tabaklar Mah.izzet Baysal Cad.No:38 Tel: 0374 217 26 77
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit