• resmi ilanlar

Mesaj Defteri

Mesaj yaz
 • Kızılderili Reisi18.10.2009 00:00:00

  Selamlar, EXPRESS GAZETESİ AİLESİ, Şahsımın yaşadığı talihsiz bir haberi tüm açıklığıyla ve gerçek habercilik anlayşı ve cesaretiyle Bolulu Hemşehrilerime duyurduğunuz için ,sizlere gönülden teşekkür ederim. Sizlere,Yüksek Makamlara ,basına demeç vermeyeceğim hakkındaki sözümü tutarak,bilgi vermedim . Özür dilerim, yaptığınız araştırma sonunda, gazetenizi okuyan,yüzleri geçen,geçmiş olsun dileği geldiğinide bildirmeliyim. Ayrıca Köşe Yazarınız,Makinist dostumada, özel ve gönülden teşekkürlerimi sunarım. Yansız ve cesur davranışınıda ayrıca kutlarım. Olayın biraz durulmasından sonra gazetenizi ziyaret edeceğim. Cesur,tarafsız,yansız habercilik anlayışınızıda ayrıca kutlarım. En derin sevgi ve saygılarımla. Kızılderili Reisi OTURAN BOĞA ve KABİLESİ / BOLU
 • Galip Boz17.10.2009 00:00:00

  "Sevsinler sizin demokratlığınızı" başlıklı yazısı için "Makinist"e teşekkürler.
 • Antalyalı ülkücüler(Serikli)17.10.2009 00:00:00

  İmdat Aslana <<<Ülkücüler kadar taş düşşün>>> yazısı için Antalyalı ülkücüler olarak teşekkür ediyoruz. Yazılarını ilgiyle izlediğimizi bilmesini istiyoruz.Hislerimize tercüman olduğu için sağolsun varolsun.
 • bindik bir alamete17.10.2009 00:00:00

  Akp geçen sefer İsraile one minute dediğinde kendisini affettirmek için Suriye sınırını mayınları İsraile temizleme bahanesiyle verecekti, Sanırım bu seferde Gap projesini verirler.
 • ferda biçel17.10.2009 00:00:00

  Tarihten Alacağımız İbretlik Dersler !!! 1) Cennette Yer: Osmanlı Devleti’nin zirvelerde şahlandığı, akıncılarının Avrupa içlerinde at oynattığı bir dönemde. kilisede bir papazın vaaz verirken"Dünya hakimiyetinin Türklere fakat Cennet’in de kendilerine ait olduğunu... " söylemesi üzerine. bu taksime aklı yatmayan cemaatten bazılarının büyük bir ümitsizlik içinde: "Dünyada bizi yurtlarımızdan çıkaran Türkler hiç Cennet’te yer bırakırlar mı?" demişlerdir.. 2) Ağaca Asılan Zekat Parası: Fatih Sultan Mehmet Han devrinde bir Müslümanın. günlerce dolaşıp yıllık zekatını verebileceği fakir birini arayıp bulamadığını Bunun üzerine zekatının tutarı olan parayı bir keseye koyarak Cağaloğlu’ndaki bir ağaca asıp, üzerine de: "Müslüman kardeşim, bütün aramalarıma rağmen memleketimizde zekatımı verecek kimse bulamadım. Eğer muhtaç isen hiç tereddüt etmeden bunu al" diye yazdığını.. Ve bu kesenin üç ay kadar o ağaçta asılı kaldığını, Biliyor muydunuz? 3) Vahşetin Böylesi 1096 yılında Haçlıların Kudüs’e girerek 40. 000 Müslümanı kılıçtan geçirdikten sonra Gödofroi dö Buygom’ un Papa II Urban’ a yazdığı mektupta: `Kudüs’te bulunan bütün Müslümanları katlettik, malumunuz olsun ki, Süleyman Mabedi’nde atlarımızın diz kapaklarına kadar Müslüman kanına batmış olarak yürüyoruz. " diyerek barbarlıklarını belgelemişlerdir..
 • Okur16.10.2009 00:00:00

  " BEKİR COŞKUN’UN ELLERİNE SAĞLIK " Bekir Coşkun ’ un bu son (basılamayan) yazısını mümkün olan herkese iletin ki boşuna uzaklaştırılmış olmasın. Maalesef Bekir Coşkun kendisine yapılan baskılar nedeniyle Hürriyet ’ ten istifa etmek zorunda kaldı. En son 28 veya 29 Ağustos yazısını yazdı. Bu yazıdan sonraki gün yazdığı yazısının engellenmesi üzerine Hürriyet gazetesi ile ilişkisini kesmiştir. Domuz Pişmemiş Tava - Akıl Değmemiş Kafa Cumhurbaşkanı Abdullah Gül New York ’ ta temaslarda bulunurken, eşi Hayrünnisa Gül de New York ’ ta hem geziyor hem de alışveriş yapıyor. Oda TV ’ nin haberine göre, Hayrünnisa Gül ’ ün New York ’ taki restaurantlarda garsonlardan ilginç bir isteği oluyor. Gül New York ’ ta gittiği restoranlarda önce siparişini veriyor, sonrasında ise istediği yemeğin piştiği tavada daha önce domuz eti pişip pişmediğini soruyor. "Evet" yanıtını aldığında ise garsonlardan tavayı değiştirmelerini rica ediyor. -- İçki değmemiş bardak, sarhoş oturmamış sandalye, akıl değmemiş kafa -- İçki değmemiş bardaklar... BEN ’ İçki değmemiş bardak ’ ilk kez duyuyorum. Suudi Arabistan ’ ın önemli devlet adamı Şeyh, kızının İstanbul ’ daki düğünü için ’ içki değmemiş ’ otuz bin altın işlemeli bardak siparişi verince duydum. Gözüm bizim evdeki ’ içki değmiş ’ bardaklara takılıyor. Cehennemde cayır cayır yanasıcalar rafta sıra sıra duruyorlar. Sık sık devirdiğim için içki değmişliğinden şüphelendiğim sarhoş sürahinin önünde... Hatırlıyorsunuzdur, AKP iktidara geldiği günlerde bazı milletvekilleri Meclis ’ teki su bardaklarını görünce ’ Bunlar rakı bardağına benziyor ’ diyerek geri göndermişlerdi, rakı bardağına benzemeyen bardaklar alınmıştı. Aynı kafa bir yerde kesişiyor. CHP ’ liler ise ’ Su içince niye sarhoş olduklarını ’ anlamışlardı. ’İçki değmemiş bardak ’ yanında, üç bin sarhoş oturmamış sandalye de sipariş verebilirdi Şeyh. Üzerine içki konulmamış bin masa... İçinden sarhoş geçmemiş otuz otel kapısı... Ne bileyim ben?.. Şeyh dünyanın en büyük yatlarından birisi ile İstanbul ’ a geldi, konuklarını 17 özel jet taşıdı. Yüz limuzin hizmet veriyor. Düğün için Çırağan Sarayı ’ nın bahçesine 40 palmiye ağacı ile 100 çam özel yerlere dikildi. Ve Paşabahçe ’ ye otuz bin ’ içki değmemiş ’ altın işlemeli bardak yaptırıldı. Nasıl olsa ABD askerlerinin postalları değdiğinden bu yana, dünya petrol gelirinin büyük bölümü Suudi Arabistan şeyhlerinin cebine daha emin akmaya devam ediyor. Kutsal topraklar ecnebi ordularının işgalinde. Halkın yoksulluğu yetmiyormuş gibi, başlarına kaç senedir bomba yağıyor.. Kolu ve bacakları kopmuş çocuk sayısı binlerce. Babaları-anneleri öldürülmüş kara gözlü çocukları artık yetimhaneler almıyor. ABD-İngiltere ve diğerleri Suudi Arabistan ile işbirliği yaparak petrolü Batı ’ ya taşıyorlar. Tüm bu evrensel gasp ve cinayetler Müslüman eli değmeden elbette olmuyor. Ben ’ içki değmemiş bardak ’ ilk kez duyuyorum. Ve dünden bu yana, Müslüman toplumların akıl değmemiş kafaları yüzünden neler çektiklerini düşünüyorum. (Bekir Coşkun)
 • SEVCAN16.10.2009 00:00:00

  Demek ki yalanmış Gazipaşadan öğrenci kaçırıldı olayı.Valilik açıklama yaptı bugün.Peki bu yalana 50.yıl müdürü yada milli eğitim müdürü de mi inandı da kapılar kapatılıp millete işkence yapıldı.ya da işin kolayına kaçılıp güvenlik gerekçesi ortaya atıldı.50. yıl ilköğretim okulunun kuzey kapısını kapatmak için bahane aradıkları ortaya çıkan beceriksiz idareciler hakkında soruşturma açılmasını istiyoruz.Böyle saygısızlık dünyanın hiç bi yerinde görülmemiştir.Yazıklar olsun.
 • Avni Sarıoğlu16.10.2009 00:00:00

  kızılayın ihalesine girmek için bile para verilerek ihale şartnamesi alınırdı.Bu paradan bile Kızılaya gelir kalırdı.çünkü onlarca kişi devamlı bir işyeri kiralamak için ihaleye girer.Kızılay başkanı ne yapmaya çalışıyor.Kendi kiracılarına bu şekilde anlayışlı davranıyormu acaba.Ne dersiniz sorun bir bakalım
 • Rasim Turan16.10.2009 00:00:00

  ESKİ KİRACI ŞİRKET KURMUŞTAAAA ŞİRKETİN %51 i kendisininmişteeee falan filan bir yığın muamma.Kızılay başkanı o binayı ihaleye çıkarsa en az 10 milyara babasının oğluna kiralar. Basının gözü o binada olsun.Lütfen ama lütfen. O bina hepimizin çünkü.
 • ali bozdogan16.10.2009 00:00:00

  NEDEN KARSI KOYUYORLAR? Özellikle sanayilesmis, isçi ve ögrenci kesiminin yogun oldugu büyük kentlerin (Ankara, Istanbul, Izmir vb.) kenar mahallelerinde terör örgütlerinin faaliyetlerinde bir yogunlasma görülüyor. Gecekondu mahallesindeki alevi ve sol görüslü sahislar ile irtibatlarini artirma çabasi içerisinde olan asiri sol terör örgütleri, hazine arazilerinin satilmasi temasi etrafinda islenerek gecekondularin yikilacagi, mahalle sakinlerinin sokaga atilacagi iddiasiyla halkin devlete karsi güvenini sarsici propaganda yaparak, mahalle halkini provoke etmeye çalisiyor. Son günlerde (13 Ekim 2009 tarihinde) İstanbul Büyüksehir Belediyesi ve Sancaktepe Belediyesi yikim ekiplerince, Sancaktepe/Osmangazi ve Abdurrahmangazi Mahalleleri’nde dere yataginda yer alan 200’ün üzerinde kaçak binanin yikilmasi ve dere yataginin islahi için çalisma baslatilmasi, terör örgütlerini harekete geçirdi. Bilindigi gibi geçtigimiz günlerde asiri yagislar nedeniyle dere yataklarinin tasmasi sonucu onlarca ev ve isyeri sular altinda kalmis, yine onlarca insan sele kapilarak kaybolmus, milyonlarca liralik maddi zarar meydana gelmisti. Tüm bu olumsuz gelismelere karsi alinan veya alinmaya çalisilan önlemlere terör örgütlerinin karsi koymasi ise çeliskili bir durum yaratiyor. Halkin yaninda onun menfaatleri dogrultusunda hareket ettiklerini savunanlar çocuk yastaki insanlari ve mahalle sakinlerini güvenlik güçleriyle karsi karsiya getirmeye çalisirken, onlarin psikolojilerini olumsuz yönde etkilemesine ve toplumdan dislanmalarina neden oluyor.(Esasen gerçek amacin bu oldugu da biliniyor). Kentsel Dönüsüm Projesi ve gecekondularin islah hareketlerine karsi konulmasinin ise, terör örgütlerinin yasam standartlari yükselecek insanlarin saflarindan uzaklasacaklari korkusundan kaynaklandigini gösteriyor. Son dönemlerde yapisal ve parasal kaynaklari tükenme noktasina gelen yasadisi olusumlarin mali yönden oldukça sikintili günler yasadigi biliniyor. İnsan hayatinin degeri ile ilgili fikir üretemeyenler, simdi sadece kendi egolarini tatmin edebilmek için gecekondu yikimlarini istismar ederek, sagliksiz kosullardaki kaçak yapilarin yikimina engel olunmasindan ve kargasa çikarilmasindan yana rol oynamaya çalisiyor. Bu arada, mahalle sakinleri adina söz alan bazi sahislar ?Zor sartlarda yasamlarini sürdürdükleri kondularinin islah edilmesi yönündeki girisimlerin yararlarina olacagini ancak, terör organizasyonlarinin tehdidi altinda bulunduklarini ve eylem yapmaya zorlandiklarini? ifade ediyorlar. Örgütler, yikimlara karsi koymalarda onlarca insanin sokaga dökülecegini ve bu durumun örgütsel çikarlara katki saglayacagini düsünüyorlar. Ancak yasanan gelismeler, bu durumu dogrulamiyor. Çünkü insanlar artik önce çocuklari için daha iyi yasam sartlari istiyor. Ali Bozdogan
 • Vatan Gazetesinden Mustafa Mut15.10.2009 00:00:00

  Atatürk?e küfre vize isteyenler, isyan marşı bile söyletmiyor! İsviçre?de, ?Türkler Ermeni soykırımı falan yapmamıştır. Bu iddiaların hepsi kocaman bir yalandır? diyebilir misiniz? ?Ermeni soykırımını inkâr etmek? suçundan sizi cezaevine tıkmazlar mı? *** Almanya?da ?düşünce ve ifade özgürlüğüne? sığınarak, ?Hitler bir ulusal önderdir ve kahramandır? diye bağıranlar, ırkçılık suçundan yargılanmıyor mu? *** Avusturya?da ?kilise ve dini gruplara mensup olanlara karşı insanları tahrik edenler? 2 yıla kadar hapis cezası almıyor mu? *** Fransız Ceza Kanunu (IV. kitap II. bap), ?Kamuya açık yerlerde veya bölgelerde her türlü ayaklandırıcı söz ve şarkıları bağırarak söyleyenlerin, 10 günden 1 aya kadar hapisle cezalandırılmasını? öngörmüyor mu? *** Polonya?da faşizmi, komünizmi savunanlar, bir dine ya da mezhebe inanmadığını açıkça söyleyenler insan değil mi? Analarından emdikleri süt burunlarından getirilmiyor mu? *** Danimarka?da ?ifade özgürlüğü?nü bahane ederek, insanların cinsel tercihleriyle alay etmeye kalkın bakalım... Alaydan vazgeçtim, birine hakaret anlamında ?.bne? demeniz de yeterli... Anında içeridesiniz! *** Yunanistan?da ?Burası demokrasinin beşiği... Burada her türlü düşünce ve ifade hakkı vardır? diyerek, halkı Elefterios Venizelos?un heykellerini kırmaya tahrik edin isterseniz... Cezası iki yıl kodes! *** Kısacası... Dün açıkladıkları ?ilerleme raporu?nda bize, ?Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun ifade özgürlüğüne aykırıdır? deme cüretini gösteren Avrupa Birliği ülkelerinin tamamı, düşünce ve ifade özgürlüğünü bir şekilde kısıtlıyor... Ama kendi yasaklarına sıkı sıkı sarılırken, Türkiye Cumhuriyeti?nin kurucusuna hakaret ve küfür edilmesini (eleştirilmesini değil), heykellerinin kırılmasını önleyen yasanın kaldırılmasını, yoksa bizi AB?ye almalarının mümkün olamayacağını söylüyorlar... İşin ilginci; (bu yazının yazıldığı saate kadar) ne iktidardan, ne de muhalefetten bir kişi de çıkıp, ?Alın tam üyeliğinizi kulak deliğinize sokun. Biz Atamıza küfrettirmeyiz? demiyor! *** Otuz yıllık bir gazeteci olarak kimse, düşünce ve ifade özgürlüğüne benim kadar ihtiyaç duyamaz... Ama benim midem, bu çok kutsal özgürlükleri Türkiye?ye ?Hayır? demek için kılıf olarak kullanan Avrupalı riyakârlığını kabul etmiyor!
 • ARKANDAYIZ15.10.2009 00:00:00

  Sayın başkanımın diğeroda başkanlarından farklı olduğunu göremeyen arif adlı bu kişiye karşı hukuk yolu açılmaladır. Başkanımı hırsızlıkla yolsuzlukla suçlayamazsınız. AK-P-KK. ne demek yahu. % 47 oy almış bir parti. bu kişi hakkında şikayetçiyim.
 • exelanss15.10.2009 00:00:00

  *****AK Parti Bolu İl Başkanı Ali Erçoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz´ı makamında ziyaret etti. İl Başkanı Ercoşkun ve Belediye Başkanı Yılmaz Bolu´nun sorunlarını masaya yatırarak, parti içi meselelerinde karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.***** Bu bir gazeteden alınan haber.Beyefendiler Bolu’nun hangi sorununu hangi masaya yatırmışlar.Haberde de geçtiği gibi kesinlikle AK sorunları masaya yatırmışlardır. Bence Bolu Belediyesi tabelasını indirerek AK PARTİ İL BİNASI tabelası koysunlar.Zaten girişte de bir AK masaları var, Belediye’yi AK PARTİ yapsınlar da birbirlerine daha iyi hizmet verirler....DURMAK YOK.......
 • ferda biçel15.10.2009 00:00:00

  ya artık sesimizi birileri duysun.Valimizden,belediye başkanından,il özel idaremizden bizlere bir el uzanmasını bekliyoruz.Memursen Toki yolunun acilen yapılmasını istiyoruz.Yetkililerin memursen toki yoluna gelerek buranın halini bizzat görerek bizlerin ne kadar sıkıntılı olduğumuzu anlamalarını ve konunun çözümü yolunda gereken adımları hızlı bir şekilde atmalarını talep ediyoruz. Ayrıca Bolu Express gazetemizden de konuya duyarlılık göstererek konunun takipçisi olmalarını önemle rica eder, ilgilerinden dolayı şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.
 • Toplumu Gerenlere-Hüseyin Ekme15.10.2009 00:00:00

  AKP toplumu her geçen gün geriyor ve değerlerimizle oynuyor. Başbakan televizyonlara çıkıyor. Güya birlik ve beraberliği vurguluyor ama bu ülkeyi kuran Ata’mızın adını ağzına almıyor. Kürt açılımı, Ermeni açılımı gibi boş işlerle uğraşıyorlar. şimdi de kanımız, canımız azeri kardeşlerimizi küstürdük. Kültür Bakanı çıkıyor diyor ki; Eurovizyon’a Kürtçe parçayla katılabiliriz. Lafa bak!.. Size yakışsa yakışsa Arapça parçayla katılmak yakışır...
 • MUZAFFER ALTAY15.10.2009 00:00:00

  Mehmet abi kıbrıscık ile ilgili yazınızı okudum ve çok duygulandım.Şahsınıza ve gazetenize çok teşekkür ederim.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Saygılarımla.
 • hülya(hepar)15.10.2009 00:00:00

  yorum yazan hülya arkadaşıma cevap yazmak istiyorum.Artık uyutmaya ve avutmaya son vereceğiz vatandaşı uyandırma zamanı bu rezillik bitmek zorunda.YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLET demek zorunda herkez.
 • vatandaş15.10.2009 00:00:00

  doğru söz ne denir demek? bundan 14 sene evvel de abdulah gül ve tayyip erdoğanda ab ye girmemiz için onlar gibi hıristiyan olmamız gerek diyorlardı videoları mevcut. peki şimdi neden ab sevdasındalar. Allaha şükür biz hıristiyanlaşmadık ama sanırım erdoğan ve gül hıristiyanlaştılar. abdullatif şener böyle konuşmuş doğru söze ne denir . Halkı uyutmaya ve avutmaya çalışan biride o işte. Uyanın uyanında kanmayın yalanlara.
 • Kazım Kara15.10.2009 00:00:00

  Son yıllarda memleketi ne hale getirdiklerini iyi görmek lazım. 7 yıl önce, yani AKP iktidar olmadan önce terör faaliyetleri neredeyse son bulmuştu. Bu gün gelinen noktada ise PKK bayrağı açanlara, bebek katili Apo’nun resmini taşıyanlara hiç bir şey yapılmıyor, Bursa’daki Türkiye -Ermenistan maçına ise dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın bayrağı sokulmuyor. Ondan sonra da sağda solda demokrasi nutukları atıyorlar. Beyler geçin bunları... Millet sizi tanıdı...
 • HÜLYA14.10.2009 00:00:00

  İyi diyosunuz öğremenin ama ne zaman bu millet sesini çıkaracak bu rezilliğe.Hep canımız sıkılıyo bu meselelere ama. Her zaman bir şekilde bastırılıyor başka koplolar ortaya çıkarılıyor. Ne OLACAK BU TÜRK MİLLETİ ’NİN HALİ..... NEYDİK NE OLDUK
Mesaj yazın !
Sağdaki kodu buraya yazın!  Gerekli

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit