• resmi ilanlar

Mesaj Defteri

Mesaj yaz
 • kamil23.09.2014 13:53:12

  Eğer ülkemizi yönetenler yaşanmaz bir hale getirselerdi, % 52 oy alarak seçimi kazanmazlardı.Halkın iradesine lütfen saygılı olalım.
 • Cenk22.09.2014 19:48:23

  Eyyy AKP iktidarının karar vericileri; memleketi yaşanmaz hale getirmeyi iyi başarıyorsunuz. İnsanları kutuplaştırdınız, gerdiniz, böldünüz. Ülkemizin sınırlarını terör örgütlerinin yuvası yaptınız.
 • İrfan10.09.2014 20:11:08

  AKP nin adında adalet var ama kendisinde ne vicdan var ne de merhamet.zaten maaşları yüksek olan bir zümreye asgari ücret tutarından bile fazla zam yapmak başka nasıl açıklanır ki? Tüm halkımız bu konuda tepkisini göstermeli.
 • Zafer03.09.2014 21:39:58

  Genel Kurmay Başkanı çıkmış
 • kamil14.08.2014 09:47:23

  Zalim esed in katil askerlerinden kaçan gariban suriyelileri ülkemize alıp, beslemeye başladık,eyvallah,ama nedense yöneticiler ülkeye dağılmalarına engel olmadılar.Bir yığın sosyal ve ekonomik sorunlar çıkmaya başladı.Bu arada bir de YEZİDİLER denen kişilere kapımızı açmaya başladık.YA bir bilen varsa açıklasın lütfen, kimdir bunlar,neyin nesidirler ?
 • Hikmet G.12.08.2014 19:23:25

  Ülkemizin başına şaibesiz, sicili tertemiz birisi gelmeliydi. Kendisinin ve çocuklarının mal varlıklarını tereddütsüz açıklayabilmeliydi. Halkın her kesimini kucaklayabilmeliydi. Gerici, bölücü ve ayrıştırıcı olmamalıydı. Bunları Tayyip Erdoğanda bulamayacağımızı biliyoruz. Halkın eğilimine tabi ki saygılıyız ama halkımızın büyük bir bölümü bir kaç paket makarnaya ve bir kaç çuval kömüre oylarını satabiliyorlar. Tayyip Erdoğanda yukarıdaki nitelikler olmadığı gibi seçim döneminde rakiplerinden farklı olarak devletin bütün olanaklarını şahsi işinde kullandı. Bundan sonra işi zor. AKPde yavaş yavaş parçalanır diye düşünüyorum.
 • kamil12.08.2014 17:19:22

  Bolu halkı ve Türk milleti seçimde ERDOĞAN dedi.Bunu kabullenemeyen arkadaşlara sormak lazım,EKMELEDDİN beyden başka aday mı yoktu ?Bu ülkede sosyal demokrat veya ülkücü tabandan gelen hiç kimse yokmuydu ???
 • Ufuk08.08.2014 16:32:41

  Bu ülkenin insanları Cumhurbaşkanını seçerken eminim daha önceki hataları yapmayacak ve oyunu doğru, dürüst, birleştirici, barışçı, din sömürüsü yapmayan, oğluyla para sıfırlama çabasına girmeyen insana oy verecektir. PKK ile masaya oturan, şehitlerimize kelle diyen insanlara oy vermeyecektir.
 • Mahir29.07.2014 12:17:34

  Eyyy Recep Tayyip Erdoğan ve şakşakçıları; madem futbol maçı düzenleyip, hep birlikte eğlenecektiniz, o zaman neden Gazze için 3 günlük yas ilan ettiniz? Sizin yas anlayışınız bu mudur? Halk ile dalga geçmekten ne zaman vazgeçeceksiniz?
 • kamil27.07.2014 22:22:24

  Suriyeli göçmenlerden başka sorun kalmadığına göre,gerçekten bolu sonunlarını halletmiş bir şehir demekki.Baksanıza her yazı sadece suriyeli göçmenlerle ilgili.Tüm bolulu kardeşlerimizi bayramını kutlar,sağlıklı,bereketli nice bayramlar dilerim.
 • Kandemir26.07.2014 21:11:20

  Recep Tayyip Erdoğan konuşurken bağıra bağıra adaletten bahsediyor. Söyledikleriyle halkı kandırabileceğini sanıyor. Şimdi Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili konuşuyor; devletin bütün imkanlarını kullanıyor... Uçakları, helikopterleri, makam araçlarını bu amaçla istediği gibi kullanıyor... Diğer adaylarla adil olmayan bir şekilde yarışıyor... Sırf bu yüzden oyumu ona vermeyeceğim.
 • Lütfü K.26.07.2014 19:34:13

  Değerli yorumcular; Boludaki Suriyeli sorunu Türkiyenin sorunudur. Güzel Bolu gibi ülkemizin bir çok şehri Irak ve Suriyeli göçmenlerle doldurulmuştur. Bu soruna ne valiler ne de emniyet müdürleri sahip çıkmazlar. Çünkü bu kararı veren R. Tayyip Erdoğandır. Türk halkının başına bu insanları bela ettiler. Her ay bu insanlar için milyarlar harcanıyor. Yardımlar yapılıyor, sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanıyorlar... Bizim kıt kanaat ödediğimiz vergilerle bu insanlar burada gezip tozuyorlar. Her şehrimizde çirkin görüntüler oluşuyor. Bu adamlar yasal olmayan işlerde çalışıyor, kimileri dileniyor. Yakında asayiş olaylarında patlama yaşanırsa şaşırmayalım... Bu konuyla ilgili tepkilerimizi oy verdiğimiz vekillere ve bu kararı verenlere iletelim. Ülkemizin sahipsiz olmadığını hatırlatalım. Şunu unutmayalım; savaş olan ülkedeki insanlara tabi ki yardım edilir ama değil Türkiye, Amerika bile 2.000.000 insana uzun süre bakamaz. bakarsa da bizim hakkımızı onlara yedirmiş olur. Bu nedenle vekillere tepkilerimizi iletelim. Çok istyorlarsa onların cüzdanları dolu... Vekiller evlerine 3-5 Suriyeli alıp, baksınlar. Hayırlı bayramlar dilerim.
 • M. Murat ÇELİK26.07.2014 11:54:59

  İki dönemdir AK Partiye oy verdim. Ancak artık yaptıkları siyaseti ve özellikle de dış politikalarınını beğenmiyorum. Irak, Suriye başta olmak üzere ülkemizi yanlış işlere soktular. Son olarak Boluda da gördüğümüz gibi 2 milyon Suriyeliyi başımıza bela ettiler. Yardım etmek güzeldir ama her ülkenin belli gücü vardır. Ülkeye bu kadar göçmen sokmaya kimsenin hakkı yoktur. Bu ülkenin kaynakları öncelikle kendi insanı içindir. Boluda yaşananları gördükçe bu işe sebep olanlara kızıyorum ve artık AK Partiye oy vermeyeceğimi bölge milletvekillerine bildiriyorum. Bu halkın vergilerini Suriyeli ve Iraklılar için harcamaya hiç hakkınız yok.
 • Soner23.07.2014 11:08:31

  Şehrimiz yönetenlere sesleniyorum. Halkın sesini duyun. Akşamları parklar, caddeler göçmenlerden (Irak-Suriyeli) geçilmiyor. Bunların yüzünden yaşam alanlarımız daralıyor. Kendi memleketimize yabancı kalıyoruz. Çünkü bunlar sürüler halinde geziyorlar. Sakallı, şortlu, terlikli kaba tipler. Bağıra bağıra konuşuyorlar ve halkı tedirgin ediyorlar. Bunları Boluda istemiyorum. Aksi takdirde bizim vergilerimizle ödenen maaşlarınız haram olsun diyorum.
 • Vatandaşın Sesi21.07.2014 11:49:05

  Bolunun çok çok değerli yöneticileri; iftar masalarından kalkıp biraz da bu memleketin sorunlarıyla ilgilenseniz çok memnun oluruz. Gruplar halinde gezen Suriye li mültecileri şehrimizde görmek istemiyoruz. Bunlara karşı acil tedbirler alınması gerekiyor. Emniyetimizin, polislerimizin uyanık olmaları lazım. Demedi demeyin..........
 • kamil20.07.2014 17:35:11

  Bolu da mülteci istemeyen kişiler öncelikle TÜRK ve İSLAM kültüründe ,böylesine kimsesiz,evsiz,yurtsuz parasız garibanların zalimlere teslim etmek diye bir şey olmadığını bilmeleri lazım.sırf kendileriyle aynı mezhep ve etnik kökenden değil diye ,bu insanları neden düşman görürler,anlaşılmaz.YAZIK...
 • Tayfur19.07.2014 12:40:38

  Vali Bey, Öncelikle halkın sesine lütfen kulak verin. Her akşam sizi bir iftarda görüyoruz. Bir de caddelerde, sokaklarda görelim. Biz bu mültecilerden çok çok rahatsızız. İlimizin tadı tuzu kaçtı. Yurt dışında mülteciler izinsiz adım atamaz ve kamplarda tutulurlar. Buraya gelenler ise dağdan gelmiş, bağdakini kovuyorlar. Bir süre çok vahim olaylar yaşanırsa ilimizin adı lekelenir. Lütfen gerekli tedbirleri alın... Sizler bu memlekette geçici olabilirsiniz ama Bolu halkı Boluda oturacak. Boluda mülteci istemiyoruz........
 • Ufuk18.07.2014 18:33:52

  Şehrimizin valisine, emniyet müdürüne seslenmek istiyorum. Lütfen ailenizi alın ve akşamları kent meydanında ya da İzzet Baysal Caddesinde yürüyün. Oturabilirseniz oturun
 • Gökhan Gündüz AKATUĞ18.07.2014 16:34:00

  Erğün DİLER... TÜRK ASRI... Aslında "SIR" herkesin bildiği fakat fark etmediğidir! Özellikle devletlerin hayatında önemli yer tutan virajlar bazen bir kravatla, bazen bir duruşla, bazen bir kalemle, bazen de bir selamlama ile deşifre olur! Tabii bunu görmek için dikkat şart! Değişen ve dönüşen Türkiye için de bunlar geçerli! Aslında sadece Cumhuriyet için değil OSMANLI için de durum böyleydi! Sadece dikkat ve biraz ilgi yeter de artardı bile! Mesela Fatih Sultan Mehmetin çocukluk günlerine ait KARALAMA defterleri bulundu! Merhum Süheyl Ünver, Topkapı Sarayının arşivlerinde geçirdiği yıllardan sonra elindeki çizimlerin Fatih Sultan Mehmete ait olduğunu kanıtladı! 20 yıllık bu serüvenden sonra 1961de "Fatihin Çocukluk Defteri" adıyla bu çalışmasını yayınladı! Defter çok ama çok ilginçti! Çeşitli alfabelerin harfleri, kelimeleri çok sık kullanılmıştı Fatih tarafından! Çocukken başka dillere hakimdi! Ayrıca çok başarılı insan, hayvan ve çiçek çizimleri vardı! Asıl ilginç olan, Fatihin daha küçük bir çocukken üzerinde çalıştığı TUĞRAydı! Kafasında hem SULTAN olmayı hem de TUĞRAyı bitirmişti! Küçük Fatih kalemiyle yaptığı TUĞRAsında "Mehmed bin Murad Han muzaffer daima" ifadeleri yer alıyordu! Babasından farklıydı! Çünkü Sultan II. Muradın TUĞRAsında "Murad bin Mehmed Han muzaffer" yazıyordu! İki tuğra arasındaki küçük ama çok büyük bir fark vardı! Fatih, babasının tuğrasına ek olarak "daima" kelimesini eklemişti! Osmanlıda bütün SULTANLAR tuğralarda DUA ve TEMENNİDE bulunurlar! Ama kararlılık ve kesinlik sadece Fatihe ait bir ifadedir! "DAİMA" diyerek hem geleceğe hem kendine hem de devletine olan inancını göstermiştir! Tarihte buna benzeyen çok önemli işaretler vardı! Mesajlar sembollerle verilirdi! Mesela Tayyip Erdoğanın yakasında TÜRK BAYRAĞInın olmadığı bir elbisesi hemen hemen hiç yoktu! 1999 depreminde ABD yardımına karşı çıkan MHP, bir şapka mesajıyla alt edilmişti! ABD Donanmasının yardımını istemeyen dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş, gemileri durdursa da ABD Dışişleri Bakanını durduramamış ve Madeleine Albright DENİZCİ askerlerin taktığı şapkayla Yalovaya gelmişti! TUĞRA kadar olmasa da rahmetli Ecevitin kasketi, Süleyman Beyin fötr şapkası hep semboldü! Bir "DİL"di! Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemalin de giyim tarzıyla işaret ettiği yer, gösterdiği istikamet önemli mesajdı! Ya da Sultan Mahmudun sarık ve kavuğu yasaklayıp, sakallarını kısa kestirmesi, Topkapı Sarayını terk ederek, BATI TARZINDA yapılmış olan BEYLERBEYİ SARAYInı kullanmaya başlaması önemli mesajlardı! "Büyüklük iddiasından vazgeçildiğinin" dışavurumuydu bunlar! "Avrupa uzağımızda değil, yanımızdaydı" demekti olanlar! Ya da yakın dönemde çok şahit olduğumuz gibi kudretli paşaların telefonlara çıkmaması, MİT müsteşarlarının telefonunun meşgul çalması bir BELANIN habercisiydi! İstanbul sermayesine karşı durmak sonunu hazırlamaktı! Merkez medyaya boyun eğmemek silinip gitmekti! Ya da KÜRT kelimesinin geçtiği her yerde "Eyvah bölünüyoruz!" çığlığının atılması! Bunlar yakın dönemde bizi kuşatan LİSANDI! Hep Fatih gibi "DAİMA" deme şansımız olmuyordu! Ama artık dönem değişiyor! Türklerin yanına Kürt kardeşlerini alarak "DAİMA!" diyeceği yeni bir sayfa açılıyordu! Bunun işaretleri çok uzun zamandır vardı! Yavaş yavaş daha da görünür oluyordu! Geçtiğimiz hafta yazdım! Ankaranı 5 yıldır kimselere duyurmadan yürüttüğü PASAPORT operasyonu vardı! Öncelikle Irakta yaşayan 2 milyon 350 bin TÜRKMENe TÜRK pasaportu verilecekti! Sadece Türkmenlere değildi bu ayrıcalık! Suriyede yaşayan soydaşlarımız da bundan nasiplerini alacaktı! Ayrıca Bağdatın hedefinde olan Kürtler de! Yani 6 milyon Kürt TÜRK PASAPORTU alacaktı! Bütün bunlar Ankaranın bölgede "DAİMA" olmak üzere attığı adımlardı! Avrupadaki bazı m edya günlerdir Ankaradan ERBİLe para aktığını yazıyor! Kuzey Iraka 3 ayda 1.5 milyar dolar gittiği iddialar arasında! Kuzey Irak Bağdattan alamadığı ödeneği Ankaradan alıyordu demek ki! Maaşlar buradan ödeniyordu! Petrol oradan geliyor, Türkiye satışına yardımcı oluyor ve para da Kürtlere dönüyordu! İnkar etme şansımız artık yoktu! Ankara "daima" orada olmak kaydıyla bölgeye iniyordu! Parasıyla, aklıyla, askeriyle, istihbaratıyla oradaydı! Türkler ilerledikçe tedirgin olanlar çoğalıyordu! Mesela BARZANİ ile benim bildiğim 4 kez çok özel görüşme yapanİNGİLTERE DIŞİŞLERİ BAKANI William Hague sürpriz bir şekilde görevden alındı! Barzaniyi "Bağımsızlık istersen ve bunun peşinden koşarsan bedelini ödersin!" diye tehdit eden BAKAN bir anda uçuvermişti! Demek ki tehdidi bir işe yaramamıştı! Türk aklı onu yenmişti! YÜZ YIL önce kurdukları ÇATI artık çöküyordu! Çok önceleri bitmesi gereken FİLM şimdi sona yaklaşıyordu! Biz İngilizlerin bastırmasıyla MİLLETLERİ hep Irk temelinde arayıp bulduk! Sonra da "TÜRKün TÜRKten başka dostu yoktur!" dedik! Bunlar hep ayrışma ve güçlerin birleşmemesi için ortaya atılan sloganlardı! Maalesef çoğunluk buna uydu! Bu tuzağa devlet de düştü! Oysa MİLLETLERİ bir araya getiren şey din, tarih, gelenek, görenek yani aslında kurdukları MEDENİYETTİ! Kitaptı, şiirdi, mimariydi, camiydi, ezandı, mühendislikti, yağlı güreşlerdi, futboldu, şarkıydı, türküydü, feryattı, ağıttı... Kafa tipine göre millet olunmazdı! Ülkü birliği, devletin ikbali, sancağın tekliği, bayrağın rengi hepimiz için en büyük ortak paydaydı! Daha düne kadar bazı subaylar annesi, kardeşi, eşi, kızı, nişanlısı BAŞÖRTÜLÜ olan askeri fişler ve önünü keserlerdi! Orduyu böylece koruma altına aldıklarını zannederlerdi! Oysa şekil değiştirerek gelenler o elekten kolayca geçerdi! Geçtiler de zaten! AKIL, özgürlükle birleşince zaten medeniyet kurulurdu! Tehlike ortadan kalkardı! Biz, bizdeki gücü göremedik! "BİR" olmanın nasıl bir etki yaratacağını ıskaladık! DAİMA küçük düşündük! DAİMA korkularımıza yenildik! DAİMA kendimizden uzaklaştık! İşte şimdi tarih bize "DAİMA MUZAFFER" diyerek yeni bir sayfa daha açıyor! Bunu görmek ve anlamak için ALİM olmaya gerek yok! Sadece kendimizi keşfetmemiz yeter de artar bile! Bakın birkaç yıl önce "Kürtler bize geliyor!" dediğimizde neler söyleniyordu! En yakınlarımız bile karşı çıkıyor, anlamıyordu! Ama hayat kendi ritminde akıp gider! Yeter ki onun aksine bir şey yapma! Türklerin YÜZ YIL BOYUNCA şahlanacağı bir dönem kapıda! Bunu herkesin bir çırpıda anlamasını beklemiyorum! Ama maalesef böyle! Kimse üzülmesin! Akıllarını, güçlerini katıp bu şölene ortak olsunlar! Bu ülke herkese yeter! DAİMA da yetecektir!
 • Muhterem E.16.07.2014 00:25:37

  Çözüm süreci diyerek milleti kandıranlar, PKK ile masaya oturanlar, bebek katilinin talimatları doğrultusunda düzenleme yapanlar; bu millet sizi affetmeyecek... Yaptıklarınızın hesabı bir gün sorulacak.
Mesaj yazın !
Sağdaki kodu buraya yazın!  Gerekli

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit