• resmi ilanlar

Mesaj Defteri

Mesaj yaz
 • Hasan Yılmaztürk10.11.2008 00:00:00

  Aramızdan ayrılışının 70. yılında her zamankinden daha çok Atatürk’ü özlüyor, her zamankinden daha çok onu arıyor ve saygı duyuyoruz. Ey büyük AtatürkAçtığın yolda yürümemize izin vermedikleri halde ülkünü ısrarla sürdürmeye gayret eden bir avuç Ne Mutlu Türküm Diyerek başı dik yürümeye çalışıyor. Ne kadar bizi yolumuzdan çevirme gayreti içerisinde olsalarda biz sana verdiğimiz manevi sözü tutacak ve Türk ulusunun istiklali ve istikbali için canımız pahasına uğraşmaya devam edeceğiz. Bizi bu yoldan çevirmek isteyecek dahili ve hariçi düşmanlarla karşılaşmaktan yılmayacağız. Sevgili Atam manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum. Mekanın cennet olsun!..
 • Suavi FİŞ10.11.2008 00:00:00

  100.yıl ilköğretim okulu müdürü Sayın Hakkı ÖZAKYOL’a ,okulun güvenliği için yaptırdığı duvarlar için hem veli olarak hem de çevre sakini olarak teşekkür ederim.Yapılan hizmetleri seviyesizce eleştirenleri kınıyorum.
 • Barış Güzeltürk10.11.2008 00:00:00

  Yine zorla Sakaryaspor’u bir golle geçtik. Zarzor puan aldığımıza sevinelim mi? Yoksa hep direkten döndüğümüze üzülelim mi? Artık rakibini eze eze yenen bir takım özlemimizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum. Bunada şükür. hiç olmazsa maçı kazandık.
 • Özgür Atalay10.11.2008 00:00:00

  Senden özür diliyorum Atam. En büyük eserim dediğin ve bize emanet ettiğin Cumhuriyetimize yeterince sahip çıkamadık. Senden af dileyecek bile yüzümüz yok.
 • Esas taraftar10.11.2008 00:00:00

  "Süper taraftar"rumuzu ile yazan vatandaş!İnanıyorum ki sen Bolulu değilsin.Bolusporlu hiç değilsin.Olsa idin bu kadar saf olmazdın.15-16 hazırlık maçı,lig maçları,geçen 3,5-4 ay ve oturmamış iskeleti belli olmamış gelecek için ümit vermeyen karışıklığı bol bir takım.vardı.Ne yapacaktık,"aferin-bravo,biz safız anlamayız iyi seyirtiyonuz"mu deyecektik.Tepkiler olmasa idi,edimm denilen futbolcu bugün tibündeydi.Bilal kayıptı,Evren yoktu.Tepkiler geldi de hoca kendine geldi yada getittirildi.Futbolcu seçiminde adil olması gerektiği hissettirildi.Bırakın fitne fesatıda ,tepkilerden sonra Bolusporda olumlu değişmeler olmuş mu siz ondan haber verin.
 • ALİKEMAL10.11.2008 00:00:00

  100.Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Sayın Hakkı ÖZAKYOL’a okul ve öğrencilerin güvenliği için bahçeye yaptırdığı duvardan dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Müdürün son zamanlardaki okullara verilen zararları önleme düşüncesini oldukça yerinde buluyorum. Eleştiri yapanların yorumlarınıda düşüncesiz buluyorum.
 • Nuri Şentürk10.11.2008 00:00:00

  Bu haftaki yazınız için teşekkür ederim sayın İmdat Aslan. Duyarlı gazetecilik işte budur. Diğer köşe yazarlarına duyurulur. Esenkalın...
 • PAYE ATILGAN10.11.2008 00:00:00

  100. Yıl İlköğretim Okul Müdürünün bahçe duvarlarına teşekkür edenlere hayretle bakıyorum. Kaldırımda karısıyla yürüyemeyenler, müdürün okulu korumaya çalıştığını düşüneler durumdan pek mutlu.Peki bir okul böyle mi korunmalı içkiyi nerde ve nasıl içmesi gerektiğini bilmeyenlerden? Nerde ÇAĞDAŞ ve MODERN EĞİTİM?Avrupa Birliğinin kapılarını aşındırıyoruz, bu zeka, bu eğitim, bu kültürle daha çok bekleriz kapılarda. Okul civarında yaşayan mahalle sakinleri! Sizin kapınızda pencerenizde içki içen insanlar yokmu sizi rahatsız eden? Sizde evinizi koruyun, bahçenizi yüksek duvarlarla kapatın. Kendini bilmezlere karşı en etkili yöntem bu. Bir eğitimciden daha iyi kim bilir...
 • hüseyin kaya10.11.2008 00:00:00

  Bolu’da yayınlanan gazeteler içinde, Internet sayfası her kesime açık olmayanlar olduğunu bilirsiniz. Onlar haftalık. Ağırlıklı okurları da, haftalık gazetelerin formatına uygun biçimde günlük haber akışlarını takip etmeyenler. *** Sanırım algı ve kavrayış bakımından yaşanan geride kalmışlığın dışa vurumundaki isyan duyguları bu konuda etkili. *** Örneğin Internet ziyaretçi sayfasında yazdıkları bir gazetenin bir çok haber manşeti yalan ve yanlış haber yapıldığı iddiasıyla tekzip ediliyor... Ama... Onlar halen dürüst gazete diye yazmaya devam ediyor. Ya algı ve kavrayış eksikliğinden. Ya da gazetenin sahibi ve yanındaki bir kısım insan kendileri yazıyorlar övünme yazılarını. Oysa herşey matematik disiplinli. *** Geçtiğimiz günlerde Prof.Dr.Gazanfer Doğu için yazılar görüldü bu sayfalarda. Yazanlar belli ki alt kültür grubundan. Mantık dizilimleri yok düşüncelerinde. Kıskançlık, çekememezlik, fesatlık gibi sözcüklerle açıklanabilir bu duyguları yazmazlarsa çevrelerine zararları bile olabilir bu insanların. Çoğu hasta bunların. Kendi yalanlarına inanan bir grup. İsimlerini yazmayan sapma kişilikler de denilebilir. *** Bolu’da çok güzel insanlarda var. Onlara sesleniyorum. Nasılki AB de çarşaflı, çember sakallı ve şalvarlı insanlar Türkleri küçük düşürüyor. Bolu’da da alt kültür gruplarının isimsiz ve fesatlığa dayalı kötüleme yazıları öyle. Oysa... Bolu’nun zeki, akıllı ve yaratıcı değerleriyle dolu insanları var... Onlar yazarlık meydanını boş bırakmamalı. Bolulu dostlarım! Gazanfer hoca gibi insanları kötülemeyi şahsi nedenlerle görev edinen hasta kişilerden kurtarın Bolu’yu. Bolu’ya sahip çıkın. Boluyu çapulculara bırakmayın. Siz yazın yahu!
 • türkmen bey"i09.11.2008 00:00:00

  Bolu valisi MFÖ nün en güzel kızı sen kaptın en güzel sarkıyı sen söyledin şarkısını çok dinlemiş olmalıkı geçen günkü demecinde en güzel arabaya ben binerim diyor.ne olacak başbakanın dediği gibi ağzı olan konuşuyor.lafla peynir gemisi yürümez sayın vali.Bu güne kadar Bolu kamoyunda hiç bir vali bu kadar sert ve topluca tepki görmemişti.bir düşün başbakanla ters düşüyorsun,vatandaşla ters düşüyorsun peki sen bu toplumun neresindesin.
 • SİMAY AYKAN09.11.2008 00:00:00

  Ben 8 yaşındayım. Dün 10 Kasımla ilgili araştırma yapmak için İl Halk Kütüphanesine gittim. Ödevimi yaptım, üye oldum, evde okumak için kitap aldım. Kütüphaneye kitap okumaya gelen çok öğrenci var ama bilgisayarda oyun oynamak için gelen çocuklar da var. Görevli amca onlara oyun oynamak için izin veriyor, tabii önce kitap okumak şartıyla. Sonra birazcık oyun da oynuyorlar. Ben herkesi kitap okumak için kütüphaneye gitmesini tavsiye ediyorum. Çok kitap okuyana Kütüphane Haftasında ödül verilecek. Öğretmenim kitap okumayan toplumlar her zaman geri kalır, ileri gitmek için çok okumak gerekir diyor. Sınıfta kitap okuma saatlerimiz var. Ayrıca birsürü de kitabımız. Ben kitap okumayı çok seviyorum. Okumayı sevmeyen arkadaşlarımı da kütüphaneye bekliyorum. çok güzel kitaplar var.
 • Süper Taraftarlar09.11.2008 00:00:00

  Hoca gitsin kardeşim... Hatta gitmekle kalmasın Cezayir’e sürülsün. Yönetimde istifa etsin. Bıraksınlar beceriksizler.Takım kötü oynuyor izlemediniz mi? Sakarya kötüydü o yüzden yendi Boluspor. İyi bir takım olsa yenemezlerdi. Yenemesinler zaten bize avanta vermeyen yönetim beter olsun. Hem neden bakmazlarki bize. Bi masrafımız da yok sağdan saysan 25, yukarıdan aşağıya 30 kişiyiz. 25 senedir bütün deplasmanlara gidiyoruz. Rakip taraftarların korkulu rüyasıyız.Duymadınzmı sesimizi; Sakarya’da inlettik yine heryeri. Bilet verseler bütün stadı doldururduk. Biz var ya acaipiz. İnanmayan açsın baksın interneti araştırsın. "Bolulu teraneler" efsanesi her yerde esiyor. Çarşı, UltrAslan gıbtayla bakıyor bize. Biz var ya Samsuna çıkarız ordan Erzurum, Amasya vatanı bile kurtarırız. Öbür grup yönetim sevdalısı kötü onlar. Biz dediğimizi yaparız korkuturuz ısırırız. Olabilir yanımızdaki liseli arkadaşlar olmasa sesimiz çıkmıyor gibi görünebilir. Yalan biz desibel rekoru kırmamak için abartmıyoruz. Tamam gol yiyince susuyoruz. Ama bi sorun neden? Biz takımımızın konsantrasyonunu bozmamak için ses yapmıyoruz. Sevdalıyız biz kardeşim, aşığız.Ama Bizimkisi biraz platonik uzakdan uzağa, çaktırmadan...
 • Hulusi Özdemir09.11.2008 00:00:00

  Beşkavaklar Mahallesi sakinleri olarak 100.yıl ilköğretim Okulu müdürüne çok teşekkür ediyoruz. Durup dururken bu teşekkür nereden çıktı? diyeceksiniz. Hemen konuya geleyim. 100.Yıl ilköğretim okuluı’nun bahçesi geceleri sanki meyhane gibiydi.Eline şişesini alan gelir.Manitasını alan gelirdi.Okulun çevresinden geçerken,yanınızda hanımınız,çocuğunuz olduğu zaman o nahoş görüntülerle karşılaşmamak için zorunlu olarak yolun karşı kaldırımına geçmek zorunda kalırdık. Oh.. şimdi okulun duvarları yükseltildi. Geceleri hiç kimse okulun bahçesine giremiyor.Bizlerde o kaldırımlardan rahatça yürüyoruz. Teşekkürler Müdür Bey... Umarım diğer okullarda sizin okulunuzu örnek alırlar.
 • Aydın Lokman08.11.2008 00:00:00

  Bizim çocuğun öğretmeni sene başında sınıfın tüm öğrencilerine 1 adet defter ve 1 adet kalem dağıttı. 1 ay sonrada 5 er ytl para topladı. Kalem defter parası diye toplanan bu paralar normal mi. Bende yeminle söylüyorum şimdi böyle öğretmenlerde var. ne olur bu eğitim sistemini savunmayın. bu ülkede bu eğitim sistemi batmıştır. öğretmeninden müdürüne müsteşarına,bakanına kadar batmıştır. soygundan başka bir şey yapmıyorlar. misal. her sene sınavlarda sıfır çeken öğrenci sayısına bakınız.
 • Demet Çınar08.11.2008 00:00:00

  Valibeyin konuşmalarını Mersin Milletvekili neden soru önergesi haline getirmiş anlamadım. Bolu nere Mersin nere. Bu vekilin vali ile ilgili bir sorunu var sanki. Konuyu iyice araştırmak lazım.
 • adamın biri08.11.2008 00:00:00

  aydın lokman efendi bizlere laf atamazsın çok biliyorsan ve toplanan paralardan şikayetçi isen toptan para verir öğrencini özel okula gönderir,milli eğitim öğretmenlerinden kurtulursun
 • BİR VELİ08.11.2008 00:00:00

  Aydın Lokman Bey Milli Eğitimin bir öğretmeninin hangi şartlarda çalıştığının farkında değil üçün beşin hesabın yapıyor.Toplanan paraları cebine atmayacak kadar onurlu, haysiyetli insanları zan altında bırakmak vicdana sığmaz.
 • Arif Başkalyoncu08.11.2008 00:00:00

  imdat Aslanın Başbakan ile ilgili yazısını ve Başbakanın demokrasi anlayışına katıldığı fikrini canı gönülden destekliyorum.Bu ülkenin her tarafı tek bayrak altında tek bir millet olrak ilelebet payidar kalacaktır.Çok güzel ve sagduyulu bir yorum yapmış.Üstelik tarafsız.İnanın olaganüstü.
 • Makinist ne güzel yazmış07.11.2008 00:00:00

  Benim çocuğum Çakmaklar yolunda makinistin duvarlarını sorguladığı 100. yıl ilköğretim okulunuda okuyor. Okul yönetimi gece okul bahçesinde bazı kişiler bira içiyor diye bahçeyi sözümona güvenceye aldılar. Ama okulv resmen bir hapisane görümüne geldi. Sarhoşlar oradan polis mağrifeti ile uzaklaştırılabilecekken, öğrenciler dünyadan tecrit edilmiş oldu. Veliler olarak karşı çıkmamıza rağmen yinede duvarlar iki metrenin üzerine çıkarıldı.
 • Kamil Türk07.11.2008 00:00:00

  TOKİ 500 adet daha ev yapacakmış. Allah TOKİ’ye zeval vermesin ev sahiplerinin kira çılgınlığına dur diyen toki şimdide kiraların normal seviyesine gelmesine neden olacak. Bu çalışmayı yapanları kutluyorum.
Mesaj yazın !
Sağdaki kodu buraya yazın!  Gerekli

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit