• resmi ilanlar

Mesaj Defteri

Mesaj yaz
 • Aylin AYDEMİR11.02.2009 00:00:00

  Sayın İmdat Aslan, yazınıza katılmamak içten değil... Her fırsatta DEMOKRASİden bahseden ATATÜRK’ün yaptıklarını küçümseyen ve değiştirme çabası içerisinde olan bu insanlar ,yine ATATÜRK’ün kurduğu çağdaş, laik demokratik bir sistemin gücüyle hareket ediyor. Başbakan’ın bir söylediğinin diğer söylediğini tutmadığı konuşmalarında son çırpınışları görüyruz. Bunun en son örneği Tunceli’deki yardımlar. Biliyor ki vermeden almak Allah’a mahsus... Tuncelide yardıma ihtiyacı olan çok insan olabilir. Yardım kalemleri buzdolabı, bulaşık makinesi, çanak anten vb değil... vatandaşın evinde su yok, makineler neyle çalışacak? Yurt genelinde Valilikler aracılığıyla ihtiyaç sahplerine yardımlar dağıtılsın. Sadece Tunceli ile sınırlı kalmasın. Bolu Valisi de demokrasinin gerklerinden dem vuruyor her fırsatta. Başlasın hemen çalışmalara, AKP hükümeti kendisine yardımcı olur. Sosyal yardımlaşma Vakfından milyarlık araba alacak para çıkıyorsa, vatandaşa yardım içinde çıkar mutlaka. Tunceli Valisini alkışlamak lazım uyanık adam, seçim öncesi devletten vatandaşa hizmet götürüyor, taş atıp kolu yorulmadı. Bizim Vali gibi araba alıp, kömürle soba dağıtıp yatmadı. Bu millet şapkasını önüne alıp düşünmedikçe biz bu manzaraları çok görürüz. Bir daha ki seçim de ev, araba falan dağıtırlar...Tüm bunlar bizim yüzümüzden oldu aslında. Bir paket makarnaya, oduna kömüre aldanmayın dedik, olarda çıtayı yükseltip beyaz eşya dağıttılar. Şeçime kadar bakalım daha neler göreceğiz.
 • ali acara11.02.2009 00:00:00

  serhat abimizin yazılarını büyük bi dikkatle ve özenle takip ediyorum. bukadar futbolla içli dışlı bir abimizin okurlarını aydınlattığı ve gerek amatörden gerekse profösyonel futboldan anektotlarla hem bilgi hemde deneyim sunduğu için ona çok teşekkür ederim. yazılarını büyük bir titizlikle okumaya devam edecegim başarılarının devamını dilerim.
 • Nursena Ay11.02.2009 00:00:00

  Belediye Başkanımıza altgeçitler için teşekkür ederiz. Yalnız yayalar olarak su birikintilerinden şikayetçiyiz. Özellikle cici taksinin yanındaki alt geçitte trafik açısından olumsuzluklar çok yaşanıyor. Geri dönüşü olmayan çalışmalarda projelerinizi profesyonel kişilere yaptırmanız yaşanacak olumsuzlukları önleyecektir.
 • Nesimi Çetinkaya11.02.2009 00:00:00

  İmdat Aslanın Kıbrıscık yazısı müşiş.Bir Kıbrıscıklı olarak teşekkür ediyorum.Yetkililer herhalde bizimle ilgilenirler.Biz iş istiyoruz.Burada kurulan şirkete destek istiyoruz.Dikkatleri Kıbrıscığa çektiği için teşekkür
 • Bir Veli11.02.2009 00:00:00

  Gazetede bazı okul müdürlerinin Başkan Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret ettikleri haberini okudum. Umarım Sakarya İlköğretim Okul Müdürü Erhan Erdoğan Bey de okumuştur. Çünkü bu okul kelimenin tam anlamıyla yol geçen hanı. Güvenliği sağlamak için ziyaretçilere ve velilere yaka kartı uygulaması bu okulda uygulansa dağıtmaya kart yetişmez. Okulun ön bahçe kapısı da arka bahçe kapısı da gün boyu açık. Ders saatinde okula gelmiş iseniz nöbetçi öğrenci ziyaret defterine kayıt yapıyor, okulun tüm güvenliği bundan ibaret. Bazı noktalara yerleştirilen kameralarla okul güvenliği ne derece sağlanır bilemem ama bu kadar yoğun trafiği olan bir okulda kameralarında yetersiz olacağı kanısındayım. Çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitim görmesi veliler açısından çok önemli. Bunun içinde gerekli önlemlerin alınması gerekir. Bu konuda belediyeden yardım almasına da gerek yok. Çünkü biz veliler sınıflarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Okul güvenliğini de bir zahmet Müdür Bey’den bekliyoruz.
 • Nizam Yerlikaya11.02.2009 00:00:00

  İnsanların gözüne soka soka seçim çalışması dahilinde beyaz eşya dağıtılıyor. Utanmadan sorumlu devlet olmanın gereklerinden bahsediyorlar. Sorumlu devletin kapsama alanı sadece Tunceli ilimizle sınırlı. Diğer illerde herkes huzurlu, bir eli yağda, bir eli balda yaşıyor. Bu ne yüzsüzlük, bu ne pişkinlik anlaşılır gibi değil. Tunceli Valisi bu devletin valisi de diğer illerin valileri vali değil mi?. Çünkü AKP’nin zayıf olduğu il Tunceli, buraya yatırım yapsın ki bir kalesi olsun. Türk halkının zaaflarını çok iyi kullanıyorlar. YSK Başkanı savcıyı göreve çağırıyor, o inceleme başlatıncaya kadar yardımlar adreslerine çoktan ulaştırılıyor. Böyle vatandaşa böyle devlet...
 • ALPEREN SARI10.02.2009 00:00:00

  Onu bunu anlamam!Partiler sıralamalarını kendilerine göre yaparlar değerlendirirler.Ancak, bu sıralamayı yaparken, bilhassa CHP ve MHP, hem başkanlığı alacakmış hem de alamayacakmış gibi sıralama yapmalıdırlar.Bunun içinde, Sayın Hüseyin SERİN ve İsmail HOTAKOĞLU gibi belediyede yıllarca çalışmış ve başkalarına koltuk değneği olmayacak insanlar, mutlaka Belediye Meclisinde olmalıdırlar.Belediyecilikten anlayan ve yanlışa "dur"diyebilecek bu kişileri Belediye Meclisine taşımak Bolumuza artı getirecektir.Muhalefeti olmayan Belediye Meclisinin "ben yaptım oldu" düşüncesinin önüne geçebilmenin ve doğru işler yaptırmanın yolu,doğru insanları seçtirmektir.Gerçek Bolu sevdalılarına ve samimi CHP ve de MHP lilerin bilgilerine sunulur.
 • Ayhan Yıldız09.02.2009 00:00:00

  Bolu halkı nedendir bilmem hiç bir seçimde enine boyuna tartmadan, fayda-zarar hesabı yapmadan ereket eder. Sonra da şikayet eder. Seçen sensin, şikayet edende... Anlaşılır bir durum değil. Siyasi seçimlerde de bu böyle, oda seçimlerinde de .. Toplantı yapılır, susar. Toplantı çıkışı bülbül kesilir. Son olarak esnaf kefalet seçimleri için millet ayaklandı, seçimde sustu oturdu. Umudum BTSO seçimlerinde. Bu kez de seçimi eski yönetim alırsa PES diyeceğim artık. Bal tutan parmağını yalar tamam da, bunlar kovanları da götürüyor, kimsenin de sesi çıkmıyor. İmdat Aslan’ın dediği gibi tarafım ve açıkça Şevket Çadladı ve ekibi diyorum. Herkesi de iyi düşünmeye davet ediyorum. Sonradan ağlamayın.
 • kurtcebe noyan09.02.2009 00:00:00

  sayın hüseyin aykan mesaj ların yayınlanmasında kırıteriniz ne bilemiyorum ama içeriğinde kötü söz ve hakaret içermeyen her mesajı yayınlamak zorundasınız.gazetecilik toplumsal bir hareketdir.hele hele eleştirisel bir mesajı yayınlamak zorundasınız.yok işimize geleni yayınlarız işimize geleni yayınlamayız derseniz o zaman mesaj deftereini kapatın daha iyi olur.
 • Gülten Altınay09.02.2009 00:00:00

  Seçimler yaklaştıkça Belediye Başkanımız da seçim çalışmalarına hız verdi. Eski projelere yenilerini de ekledi Ama unuttuğu bir şey var. Vatandaşın şikayetlerine önem vermeyip, çözüm bulmazsa olmaz. Mesela pazar yeri projesi. Mevcut pazarlar açık alanda, soğuk hava şartlarında ne satış yapılıyor, ne de alış-veriş? Vatantaşın öncelikli ihtiyaçlarını karşılamak zorundasın. Vizyonu olan insanlar seçilse Bolu’yu modern bir şehir haline getirse, kasab şehri olmakta kurtulsak ne güzel olurdu.
 • AHSEN YILMAZER09.02.2009 00:00:00

  Okulların açılmasıyla birlikte kabuslar da başladı. Okul kantinlerinin denetimsizliğinden o kadar şikayet ediyoruz, kimseye dinletemiyoruz. Okula gelir sağlamak için yüksek kiralarla ihale edilen kantinler, işletmecinin insafına terkedilmiş durumda. Birileri bu denetimleri yapsın artık. Milli Eğitim yetkilileri satılan ürünlerin yanında kantin tarafından üretilen yiyecek maddelerini de denetlesinler.
 • Mehmet DURU09.02.2009 00:00:00

  Sayın Karakaşoğlu’nun yazısını okudum. Her zamanki gibi yine objektif,aydınlatıcı,gerçekleri gözönüne alan bir değerlendirme yapmış. Görüşlerine katılmamak mümkün değil. Kendisine teşekkür ediyor; seviyeli,aydınlatıcı,başarılı çalışmalırının devamını diliyorum. Sayın Karakaşoğlu’nun şahsında tüm Express çalışanlarına saygılarsunuyorum.
 • Mustafa Cop09.02.2009 00:00:00

  "İTİRAF"..."Murdoch’un görevden aldığı FOX Genel Müdürü D.REİD Türkiye’den ayrılmadan önce HABERTÜRK’e konuşmuş."..."MORMON TARİKATI ÜYESİYİM"..."Dinim maddelere bağımlı olmamam gerektiğini söylüyor.Tütün,sigara gibi. O yüzden çay kahve de içmiyorum." demiş... Vay vay..."MORMON"lara "HORMONLAR"a bak...Mahallede salyangoz satanlar...Mahallenin namusunu koruyanlar...Vay Vay..."İTİRAF" lar "İLGİNÇ" değil mi...Okuyoruz...(Kaynak:www.babialihaber.com)... Muhabbetle...
 • takipçi09.02.2009 00:00:00

  CHP ve AKP bakıyorum da başa baş gidiyor. Açıklanan anket sonuçları CHP önde gösterse bile asıl sandıkta göreceğiz. Bence Alaaddin Yılmaz kazanır gibime geliyor. Tanju Özcan?da kazanabilir. Girişken, dürüst ve başbakanlık yapabilecek seviyede bir insan. Ama mensubu olduğu partiden dolayı kaybedebilir gibime geliyor. Alaaddin Yılmaz taraftarı da değilim ama bence AKP kazanacak. İnternetteki anketlere güvenmeyin, bu bir aldatmaca da olabilir. İnternette CHP?ye oy verip sandık başında da AKP?ye oy verebilirler. İnternet üzerinden yapılan ankete güvenip de CHP?li herkes heyecanlanmasın. Yanlış anlamasın kimse ama sandık açılınca herşeyi göreceğiz.
 • Lütfü Demir08.02.2009 00:00:00

  Bolu kendisine Eskişehir’i örnek almalı. Bunu mevcut belediye başkanı yapmadı, yapamazdı. Bu işler vizyon gerektiriyor ve bu vizyon Tanju ÖZCAN’da var. Başkan seçilmesini ve Bolu’yu hak ettiği yere taşımasını çok arzuluyorum...
 • Gülenyüz08.02.2009 00:00:00

  Çakmaklar köyüne ve tabiki Çakmaklar caddesine giden bir belediye otobüsü koyacak,bayramlarda hafta sonu tarifesi uygulayıp mubarek günde millete eziyet etmeyen oy verilecek bir belediye başkan adayı aranıyor.Saygılarımla
 • bolulu eğitimci08.02.2009 00:00:00

  Çok başarılı bolu meb duydunuz mu yönetici atama yönetmeliği iptal ediliyormuş,allahtan istediğiniz oldu galiba haftalardır atama yapmayarak yine bir fırsatı bolu’dan kaçırdınız.herkes atama puanını dahi bildigi ortamda bile atama yapmadınız,2 ocaktan beri sizler ne iş yaparsınız,sayın müdürüm 2 ocaktan beri kaç gün boluda kaldınız,siz yokken vekiliniz ne iş yapar,yoksa atama yapmayın diyerek emir mi verdiniz,siyaset siz ne iş yaparsınız,2005 ten beri asil müdür atanmayan bolu’nun değerli zevatı niçin susarsınız,sayın valim bu yöneticilere ne kadar katlanacaksınız,neredeyse on yıllardır boluda görev yapan bu yöneticiler ne zaman boluya kambur olmayacaksınız,bolu neden başarısız diyorsanız satırlarda gizlidir.ilgililere ilanen duyurulur.
 • AHMET HİTİT07.02.2009 00:00:00

  Başbakan Davos ta iyi gaza geldi.okuma özürlü bir çok insan da gaza geldi.Sayısı 5 i bile bulmayan bazı ülkelerdeki insanlarda gaza geldi. Arkasına takıldığımız batı ülkelerinde "Davos kaçağı" gibi yorumlar ayyuka çıktı. İçi boş kahramanlarla ülke bir şey kazanmazz: Hep kaybederrr..
 • Dr.MeltemÇAĞLAR06.02.2009 00:00:00

  BOLU İLİ 0-6 YAŞ ÇOCUĞUN PSİKOSOSYAL GELİŞİMİNİ DESTEKLEME PROGRAMI kapsamında HİE verilen Sağlık Personeli sayısı ekteki şekildedir= (DÜZELTME; 12.grup kişi sayıları eklendiğinde)Sağlık personeli 08-Ekim-2008 ile 08-Ocak-2009 tarihleri arasında Sağlık Müdürlüğü Eğitim Merkezinde, Ruh Sağlığı Sosyal hastalıklar Şube Müdürlüğü ile Eğitim Şube Müdürlüğü Koordinasyonunda 12 Grup halinde 189 kişi olarak ( 81 Hekim, 108 Yardımcı Sağlık Personeli) Hizmet İçi Eğitimden geçirilmiştir. Dr.Meltem ÇAĞLAR.
 • Noyan 06.02.2009 00:00:00

  bir kaç gündür basında,tunceli ve civarında her eve beyaz eşye ve mobilya dağıtıldığını dinliyoruz ve görüyoruz.devletin valisi ve en yetkili ağızlarıda bunun sosyal devletin gereği diye demeçler veriyor.sayın AKP belediye başkanı ve milletvekilleri bizim Bolu bu sosyal devletin içine hiçmi alınmaz.iki dönemdir genel seçimlerde AKP yi 3-0 belediye başkanınıda AKP yi seçtik.bu buzdolaplarındanve eşyalardan hiçmi bize düşmez,Kıbrıscıkda,göynükde,mudurnuda,dörtdivanda,yeniçağda,geredede,mengendeki muhtaç insanlar illaki silah alıp devlete karşı Dağamı çıksınlar.bizim vali bir sOba ile boludaki muhtaç insanları hemen kandırdı.çünkü bizim belediye başkanı ve milletvekilleri kendi kasasını düşündükleri için ilgilenmiyorlar.HAYDİ BOLULULAR BEYAZ EŞYA YOKSA AKP ye oyda yok.sesimizi duymayanlara duyduralım.Neredesin Alladdin YILMAZ,neredesiniz milletvekilleri sakın ha bizim boluda fakir yok muhtaç yok demeyin yoksa halkdan uzak olduğunuz ortaya çıkar.
Mesaj yazın !
Sağdaki kodu buraya yazın!  Gerekli

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit