• resmi ilanlar

Mesaj Defteri

Mesaj yaz
 • Osman Temizel07.11.2008 00:00:00

  Gazetenizi, yazarlarınızı ve olaylar karşısındaki tutumunuzu ilgi ve kalbi desteklerimle yakınen izlemekteyim. Cesur yayın politikanızı lütfen değiştirmeyin. Saygılarımla....
 • Fatma Eğridir07.11.2008 00:00:00

  Bende esnaf kefalet kooparatifinden kredi almıştım. geçen günkü haberinizde kooperatif kapandı diye yazmışsınız. kredi geri ödemeleri konusunda bir değişiklik var mı? varsa nasıl ödeyeceğiz onuda yazarsanız iyi olur Teşekkür edrim.
 • selma doğuş07.11.2008 00:00:00

  100. Yıl İlköğretim Okulunun bahçesi duvarlarla kapatıldı. Akşamları okul çevresinde bira içenler şişeleri bahçeye atıyormuş. Okul müdürünün aldığı önlem şaka gibi... Bu okulda okuyan çocuklardan gelecekle ilgili ne beklersin? Problem karşısında sözde üretilen çözüm Okulu hapishaneye çevirmek mi?Devletin polisinden yardım istedin de yapmam mı dedi? Böyle idarecilik olmaz...
 • Durdu Kalaycı07.11.2008 00:00:00

  Her fırsatta gazetelere haberler yayınlatan Ahmet Yoltaş gazetenizde yayınlanan haber sonrası açıklamay yapmadı. Kooparatifi bu hale getiren yönetime üyelerin hesap sorması lazım. Bende oraya üye bir esnafım ve kongrelerde yaşanan şaklabanlığı gördüm. İnsanlar hak ettikleri gibi yönetilirmiş. Bolu’da demekki böyle yönetilmeyi hak ediyor. Allah beterinden saklasın
 • Hasan SARIDEMİR07.11.2008 00:00:00

  100. yııl okulunun duvarları ile ilgili yazılanlara aynen katılıyorum.Okulu yarı açık cezaevine benzetmişler.Makinist efendi birde bunu resimletiverseniz,gazeteye koyduruverseniz.
 • VATANDAŞ07.11.2008 00:00:00

  Bir Vali Valilik resmi internet sitesinde neden kendini kendi anlatmaz da bir gazetecinin görüşlerine yer verir, anlamak mümkün değil. Üstelik bu gazeteci Valimizin yönettiği bir ilde yaşamadığı halde.Acaba Valimizin kendini ifade etme sorunu olabilirmi diye düşünüyorum;olmaz. Koskoca Vali, okumuş adam, bir ilin en yetkili görevlisi... Nerden geldim nereye gidiyorum dese, Vaililik basın bürosu hazırlar yazıyı. Basın bürosu görevlileri bu işi yapabilecekken neden Vali Bey Mehmet Metiner’in kendisi hakında övgü dolu sözlerine ihtiyaç duysun? Bolu’lu olarak ben de yaptıklarıyla Sayın Valimden övgüyle bahsetmek isterim.
 • özcan07.11.2008 00:00:00

  imdat bey yazılarınızı kaçırmamaya çalışıyorum.cesaretli, isim vermekten kaçınmayan ima etmeyen direk söyleyen üslubunuzu çok beğeniyorum.yalnız bazı zaman yazılarınızda birilerinin ismini vermeye sanki imtina ediyorsunuz.son yazınızdada, Hangi özel işlerinizi kime hallettirecekseniz hallettirin? Bunlar için istediğiniz kadar yıkama yağlama yapın? dedikleriniz kimler.neden konuyu açmadınız.
 • Ahmet Çelebi06.11.2008 00:00:00

  Kredi kartı bombası sanırım 3-4 ay sonra işten çıkarmaların artmasıyla patlayacaktır. İnsanlarımız çok fazla kartlara güveniyor. Unutmayın bunların adı kredi kartı, yani kredi kullanıyorsunuz. Lüks tüketim çok fazla herkes iyi yaşamak istiyor ama bunun imkânı yok. Sadece hayal.
 • Cemal Öztoprak06.11.2008 00:00:00

  Bugün Can Dündar Türkiye liboşlarının en önde gidenidir. İşine gelir içinden çıktığı dernek ve grupları yerden yere vurur. Gün gelir Atatürk’ün sofrasına hakaret eder. Herkese Müjdat Gezen tiyatrosunda gösterime giren Mustafa Kemal oyununu tavsiye ediyorum. Can Dündar gavurundan iyidir?
 • T.Cakmakci06.11.2008 00:00:00

  BİR ZAMANLAR TRENLERDE TAŞLANIRDI BU ÜLKEDE. Anadolu?nun bozkırlarından dumanını tüte tüte süzülerek geçen trenler taşlanırdı bir zamanlar o minicik eller tarafından...Ya sapanla nişancılık oynayarak kırılan telefon direklerinin fincanlarına ne demeli? Ya da yoldan geçen araçlara taş atıp kaçıvermeye bazen de o aracın şoförüne yakalanıp bir güzel dayak yemeye ne demeli? Okuma kitaplarına bile konu olan bu traji komik olayları yaşıtlarım arasından hatırlamayan varmıdır? Neden taş atılırdı onlara?İlkel bir haz duyarak varlığına veya gücüne ulaşamayan şeylere karşı bir güç denemesi,bir kafa tutma dürtüsümüydü bu..Şimdi de -bazıları donlarını bile tutamayacak- bu çocuklar kime ve neden taş atıyorlar..Bu çocukları kimler bu kadar kısa bir sürede adeta beyinlerini yıkayıp örgütleyebiliyor? ?Şalvarı b.klu 3-5 çapulcu? dediğin hainler bu kadar kısa bir sürede bu işi becerebiliyorsa SEN NE YAPIYORSUN? Senin sosyologun, psikologun,doktorun, her türlü iletişim aracın yok mu? Aralarından hiç birine veya ailesine ulaşamıyormusun? Ve her an ulaşabileceğin bu çocuklara insanca yaklaşıp ailevi ve sosyal durumlarını inceleyip bu çocukların bunu neden yaptıklarının temeline inip sen de karşı bir harekete neden geçemiyorsun? Onları örgütleyenler tabii ki haindirler ve hainliklerinin gereğini yerine getiriyorlar.Peki sen neyin gereğini yerine getiriyorsun? Ben kime mi seslendim?Yok yahu ben hiç kimseye seslenmedim .Hani şu 22 Temmuzdaki 4 kişiden 2 kişi nerede diye baktım?.Faydası olacaksa hep beraber oturup ağlayalım. Saygılarımla T.Ç
 • Hakan Güven06.11.2008 00:00:00

  Millet çiçek böcek resmi çekiyor. Siz ise üç kağıtçı, arsız yüzsüzlerin damarına basıyorsunuz. Kutluyorum Expres gazetesini. Çevreye duyarlılığınız için, korkusuz yazarları bünyenizde barındırdığınız için. Herşeyden önemlisi cesur olduğunuz için.
 • Makinist’te saygılar06.11.2008 00:00:00

  Bu makinist de nerden çıktı. bravo. sağol sağol sağol. okudukça okuyasım geliyor. dönüyorum okuyorum.tekrar dönüyorum okuyorum. ertesi gün daha ertesi gün ne yazacak bekliyorum. sağol sağol sağol
 • SERRA YILDIZ06.11.2008 00:00:00

  Bolu çok Vali gördü ama böyle demokratik olanı görmedi. İşine geleni işne geldiği gibi kullan. Örnek 1; yerel basın eleştiriyor, internet sitenizde yer vermiyorsunuz. Ulusal basından pohpohlayan sitenizde yer alabiliyor. Çok güzel bir demokasi örneği... Örnek 2; Cumhuriyet Byramı töreninde göndere Bayrak çekilemiyor. Neden? Bayrak direğinin ipi kopmuş. Bayraksızda tören olur. Bu da demokrasi...? Örnek 3;Millet faturalarını ödeyemiyor, her gün birkaç tane dükkan, iş yeri kapanıyor, borç gırtlakta, yarınından endişeli siz bilmem kaç milyarlık arabaya biniyosunuz. Bu da Demokrasi... Ne de olsa araçlar size DEVLET tarafından alınıyor ama nedense aynı DEVLET vatandaşın posasını çıkarabiliyor.
 • AHMET YILMAZDEMİR06.11.2008 00:00:00

  Memlekette herkes fırsatçı oldu. Bolu ya doğal gaz gelecek, kömürcüler fiyatları uçurdu. İstanbulda doğal gaza % 22 zam yapıldı, maaşın yarısı faturaya gidecek, kalan yarısı kiraya... Vatandaş ne yiyecek ne giyecek? Bolu beklemesin heyecanla doğal gaz falan. Bu gün tv’de izleyip üzüldüğümüz insanların yerinde yarın biz olucaz; doğalgaz mağduru... Bir darbe de Milli Eğitim Müdürlüğünden geldi:Okullar doğal gaz faturalarını Okul Aile Birliğinden ödesin’miş. yuh artık. Okullar bu gün hizmetlisinin parasını ödeyemiyor. Okul Aile Birliğine para nerden geliyor? Bu kadar fırsatçılık olmaz.
 • Aysun özdemir06.11.2008 00:00:00

  Milli Eğitimin içinde bulunduğu durum içler acısı... Okul Müdürünü dinle bin ah işit. Öğretmeni dinle yine aynı. Hizmetlinin işi daha da zor. Şimdi de okullarda bahçe duvarı uygulaması başladı. Gerekçeler farklı farklı... Milli Eğitim Müdürlüğü konuya açıklık getirse iyi olur. Çocukların can güvenliği için mi? okulun mal güvenliği için mi? Öğrencilerin derste camdan dışarı bakıp ilgisinin dağılmaması için mi????????Sorun bunlar ve bunlar gibi çoğaltılabilecek şeyler mi? Peki çözümü okulun bahçesine 5 metre duvar örüp onun üstüne de 2 metre tel örgü çekmek mi? Milli Eğitim olarak daha çağdaş çözümler üretmek çok mu zor? O yükselen duvarlarla birlikte çocukların zihinlerinin de örtüldüğünün neden farkında değilsiniz? Öğrenciler bu günden sıfatları bulmuşlar kendileri mahkum, öğretmenler gardiyan, bulundukları yer ceza evi. Milli Eğitim gibi bir kurumun çözümü bu ilkellik olmamalı Sayın müdürüm
 • CEMAL GÜNGOĞDU06.11.2008 00:00:00

  Can Dündarın filmi MUSTAFA’nın eleştirileceğini biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. MUSTAFA’nın SARI ZEYBEKten çok farkı yok. Mustafa da içerik biraz genişletilmiş. Takılmak zorundamısın ATATÜRK’ün bir gecede bir büyük rakı içtiğine, beş fincan kahve, üç paket sigara içtiğine? Ölüm nedeni tarihe geçmiş, Can Dündar anlatmış. İnsan nasıl görmek isterse öyle bakarmış. Üç saatlik belgesel izle, aklında bunlar kalsın. Algılama süper, bravo.
 • T.Serdar Özdemir06.11.2008 00:00:00

  Sayın İmdat Aslanı tanımıyorum bir arkadaşımın önerisi ile yazılarını okumaya başladım. Şu an gecenin bir yarısı gazetenin arşivinden eski yazılarını okuyorum. Bolu ile ilgili yorumlarına ve cesaretine hayran kaldım. Boluda yaşayıp bu yazılanları yorumlayan birisinin olması bizler için büyük şans.Sayın İmdat Bey bizlere hala bizler gibi düşünen insanların olduğunu gösterdiniz.Saygılar sunuyorum. Hemde içtenlikle)))
 • Cihan Ergün06.11.2008 00:00:00

  Dinci,dini yaşamayan.ondan geçinen. Kinci,kuyruk acısı olan Liboş,para için herşeyi yapan Şimdi yan yana getirin.Dinci kinci liboş işte bu ülkenin sorunu bunlar Eline saglık Mehmet Karakaş.Makinist. Hüseyin Kaya ve İmdat bey
 • hasan kaçar06.11.2008 00:00:00

  imdat beyi 5. kuvvetin faturaları başlıklı yazısından dolayı kutluyorum. O faturalar bir incelense yer yerinden oynar ama nerede öyle gazeteci.
 • Kudret Sarıca06.11.2008 00:00:00

  Değerlerimizi teker teker bitiriyorlar.Millet şaşkın.Millet bezgin.Millet sahipsiz.Millet güvensiz.Millet ciddiye alınmıyor. Millet aldatılıyor.Millet kandırılıyor.Millet sağduyudan uzaklaştırıldı.Millet bezginleştirildi.Millet oyalanıyor.İşte Mustafa filmi bunun en çarpıcı örneği.Herşey tersten.Bütün yazarlarınıza bu anlamda teşekkür ediyorum.Özelliklede beyefendi duyarlı insan Aslana.Sizlerin desteklenmesine her zamankinden daha fazla gerek olduğuna bu filmden sonra iyice anladım.Sağolun hepiniz.
Mesaj yazın !
Sağdaki kodu buraya yazın!  Gerekli

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit