• resmi ilanlar

Mesaj Defteri

Mesaj yaz
 • Mustafa Cop21.10.2008 00:00:00

  "BOLU’da ’Tayyareci’ler"...Tartışılıyor..."Kongre" mahkemelik olmadı mı...ŞK Üyesi ve Eski Yöneticisi "Cevat ÖZSOY" Bey de yazmış... "İcraatın İçinden"...Değil mi..."İcraat"..."Teori"..."Pratik"... "Komplo".."Uçmak"... "Cazibe"..."Vay Hocam Vay"..."Uçun kuşlar uçun Abant’a doğru"...ŞK Genel Merkezinden niçin "ses" yok..."DÜZCE" kapanmış...Ne olacak "BOLU" nun durumu...Sn."Genel Başkan" dan "BOLU KAMUOYU" tatmin edici yanıtlar bekliyor...Saygılarımla...
 • ark21.10.2008 00:00:00

  sayın imdat aslar bugünkü yazıyın son parağrafındaki kampanyanı yürekten destekliyorum.ilk kurban deriside benden.başta ŞK yöneticileri ve tüm bolu halkınıda bekliyorum.
 • alparslan yurtsever21.10.2008 00:00:00

  öyle gariplikler yaşıyorki benim güzel ülkem.koskoca başbakan fazıl hüsnü dağlarca ile faruk nafiz çamlıbeli karıştırıyor.demekki kimin türkiyenin dostu,kimin düşmanı bunuda karıştırıyor başbakan.vay benim türkiyem vay.
 • caner kızıklı21.10.2008 00:00:00

  Sayın Mustafa Cop Abim öyle bir şey demişsinki genel başkan konuş.Konuşamaz abi bu gün Türkiye de kaç şube kapatıldı haberiniz varmı veya kaç şube bu tür oyunlarla yönetim değiştirdi kimse bunları araştırmıyor.Yada şu anda bir çok şubede böyle seçim olayları olduğu.Neymiş efendim havacılık şöle olacakmış bole olacakmış.Şube havacılıkta çalışmamış bıraksınlar bunları.O zaman derimki şk genel merkezi kendini yalanlıyor.Pilot kurumun,hoca kurumun,fotoğrafları çeken kurum,Bana biri desinki havacı gençler bunları kendi katkıları ile yaptılar.(maddi yönden) manevi katkıları elbette oldu zaten o konuda kimsenin birbirine bir şey dediği yok.Çoğu insan bilmeden görmeden yorum yapıyor Cumhur bey yazmış herhalde fezadan ne araştırdın neyin yorumunu yaptın neyi birleştirdin bir okuyucu olarak hiç anlamadım açıkcası.Bolu ŞK eski başkanı tabiki yasal yollardan hakkını arayacaktır.Seçimde bir usülsüzlük var ise.Dernekler il müdürlüğüne epeyce dilekçeler verildi.Araştırmacı basın bi haber.Dernekler orda biri gidip sormadı.Netice olarak Bolu muz küçük şehir hepimiz birbirmizi tanıyoruz.Ankara bu konuda oyun yaptıysa ki yaptı.Onların gelip geçici ama bolu daki dostlukların ebedi olduğunu unutmamak lazım. NOT:Genel merkezde mart 2009 da büyük genel kurul var.Bu kurulda il başkanları ve yardım toplama oranına göre belirlen 1 veya 2 delegenin oy hakkı vardır.Bunu neden yazdım.Başta dediğim gibi Türkiye de bir çok şubede Bolu muzdaki gibi sorunlar mevcut.Genel başkan kendine göre delege portföyü oluşturma yarışı içindedir.
 • ŞK21.10.2008 00:00:00

  Kavak Ağacı ile Kabak Ulu bir kavak ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Baharilerledikçe bitki kavak ağacına sarılarak yükselmeye başlamış.Yağmurların ve güneşin etkisiyle müşiş bir hızla büyümüş ve neredeysekavak ağacı ile aynı boya gelmiş. Bir gün dayanamayıp sormuş kavağa:-Sen kaç ayda bu hale geldin ağaç?-On yılda, demiş kavak.-On yılda mı? Diye gülmüş ve çiçeklerini sallamış kabak.-Ben neredeyse iki ayda seninle aynı boya geldim bak!-Doğru, demiş kavak.Günler günleri kovalamış ve sonbaharın ilk rüzgârları başladığındakabak üşümeye sonra yapraklarını düşürmeye, soğuklar arttıkça daaşağıya doğru inmeye başlamış. Sormuş endişeyle kavağa:-Neler oluyor bana ağaç?-Ölüyorsun, demiş kavak.-Niçin?-Benim on yılda geldiğim yere, iki ayda gelmeye çalıştığın için.1.Ders: Çalışmadan emek harcamadan gelinen nokta başarı sayılmaz.Kolay kazanılan, kolay kaybedilir. Her işte alın teri ve emek şarttır.
 • Semih Tekin21.10.2008 00:00:00

  İmdat Beyin kurban derisi toplama kampanyası önerisine bütün Bolu olarak destek vermeliyiz.Güzel bir düşünce bencede.
 • Ramazan Turan21.10.2008 00:00:00

  Boluspor bu hafta doğru yolu basın ve taraftar ile buldu.
 • Yeliz Birten21.10.2008 00:00:00

  "Ya kardesim ne güzel herkes keyfine bakıyordu, istediği vakıfı, istediği kuruluşu kafasına göre kullanıyordu, devletin imkanlarını ne güzel çar-çur ediyordu.Siz de nereden çıktınız??" Bunu bu şekilde söyleyemeyen adam tabii ki meyve veren agacı taşlama yoluna gidecek.Sömürüye ve yozlaşmaya karşı olan haklı mücadeleniz ve dik duruşunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Tebrik ettiğim bir diğer konuda, yıllardır halkı bu gibi toplumsal problemlere ilgisiz hale getiren "akademik" anlatımı bir kenara bırakıp, herkesin anlayacağı dilden ve lafı dolandırmadan sorunlara değinmeniz. Başarılarınızın devamını dilerim.
 • Semiha 21.10.2008 00:00:00

  Belki farkındasınız belkide değilsiniz ama Bolu basınına müşiş bir sinerji veriyorsunuz.Sitenizden çok sonra haberdar oldum fakat şimdi bütün tanıdıklarıma gazetenizi tavsiye ediyorum.Bolu dışındaki Bolululardanda bahsederseniz sevinirim.
 • Numan Başaran21.10.2008 00:00:00

  Topluma saygısı olan insanlar yaptıkları işlerden belli olurlar.Okuyucuya saygısı olan gazeteler ve yazarlarda yazılamayanları yazdıkları zaman saygın olurlar.Nihayetinde son söz okuyucunun değilmi.
 • ahmet sürücü20.10.2008 00:00:00

  Gençlerin önünü açın
 • Ahmet Sürücü20.10.2008 00:00:00

  Bu gençleri yakından tanıyan biri olarak bu yazıyı yazıyorum. Bu yazıları yazan, yorumlayan kişilerin bugüne kadar şk nun ismini bile hatırlamayanlar bu seçimi birden siyasileştirdiler. Bu gençler Bolu nun turizm i yaymada çok emekleri oluyor. Bunlar değilmi? hersene Bolu Abant’ta festival yapan, treking düzenleyen kayak eğitimi veren, yamaç paraşütü ve yelkenkanat kursları veren Bolu da bugüne kadar olmayan fotoğrafları havadan çekip Bolu insanına ve tanıtıma sunan ve bir Bolu tanıtım filmini hazırlayıp yakında Bolu şehrine armağan edeceklerini biliyormusunuz. Bunları asıl kimlerin yapması gerekir? Thk Bolu şubesi sizce bugüne kadar deri ve fitre zarfları toplayan yaş ortalaması 50 olan bu kişilerin yapabileceğini inanıyormusunuz. Olayı hemen siyasileştirmek bu dönemde çok kolay en basit yol değilmi? Bu kişileri çok iyi tanıyorum. hepsinin siyasi görüşlerini de çok iyi biliyorum. Chp lisi mhp lisi Akp lisi Dsp lisi Dyp lisi size tekrar soruyorum böyle gençlerin bir arada olduğu başka dernek varmı? benim bildiğim yok. Hakan Gökdemir başkanlığı ise tamamen farklı Israrla Hakan gökdemir’in ben başkan olmayayım benim işlerim yoğun diyerek başkanlığı kabul etmediği ve ısrarlar sonucu başkanlığı kabul ettiğini bilgilendirmek isterim. Hakan Gökdemir’i Bolunun saygı duyduğu bir işletmenin sahibi olduğu için Bu kurumun başına getirmeleri sırf dedikodu olmasın rant peşinde olmadıklarını göstermek amacı vardı. Ama baktık ki ne yapsalar boş hemen olayı en basit yol siyasileştirdiler. Bu kurumun asıl hedefin deri ve fitre toplamak olmadığını ve asıl hedeflerin havacılığın gelişmesi olan ŞK genel merkezinin Bu gençlerin önünü açması gayet doğal bir hareket olarak görüyorum. Bu gençleri eğer sizin gibiler şevklerini kırarsa Bunları baş koydukarı bu hizmetlerden soğutursanız yazık size.......
 • yalnuz kurt20.10.2008 00:00:00

  sayın imdat aslan köşenizi merakla okuyorum deyindiğiniz konular ve eleştiriler mükemmel.hele şu makam aracını gündeme taşımanız dan dolayı kutlarım.bu gün sizin yazınıza bakarak bazı yazarlar geçmişini hatırlamış.on küsür sene önce yazdıklarını köşelerine taşımışlar.demekki tam isabet.keşke o köşe yazarlae geçmişteki aynı konulara bu günde duyarlı olsalar.diline sağlık
 • alparslan yurtsever20.10.2008 00:00:00

  sevğili express gazetesi mensupları hepinizi tebrik ederim.köşe yazarlarınız güncel konulara parmak basıyor.haberleriniz güncel,eskilerede mazilerini hatırlatıyor,birazda boluyu yönetenler birazcık duyarlı olsalar.jip yetmiyormuş gibi 2 tanede passat araba aldıklarını siz olmasanız kimden örenecektik,hele şu bağışçılar vakfı konusunda verdiğiniz hizmetden dolayı tebrikler
 • ark20.10.2008 00:00:00

  sayın imdat aslan yine ilk golü sen attın.bu gün türk hava kurumundaki müdaheleyi köşene taşımışsın güncel konular bu kadar yerinde takip edilir tebrikler.
 • Dr.MeltemÇAĞLAR20.10.2008 00:00:00

  BOLU İLİ NEONATAL RESÜSİTASYON PROGRAMI Toplumdaki ekonomik ve sosyal durumun iyileşmesi ve sağlık alt yapısının güçlendirilmesi ile bebek ve çocuk ölümlerinde önemli azalmalar gözlenir. Neonatal (Doğumdan sonraki 0-28 günlük dönemdir. 0-8 gün erken, 8-28 gün geç neonatal dönem) ve perinatal (Hamileliğin tamamlanmış 22.haftasında başlar, doğum sonrası 7.gün sona erer.) ölümler ise sosyal ve ekonomik gelişmelere daha az duyarlıdır. Bu ölümler erken tanı ve tedavi, gebelik ve doğum sırasında verilen bakımın iyileştirilmesi gibi sağlık ile doğrudan ilişkili önlemlerden daha fazla etkilenir. Ülkemizde ana ve çocuk sağlığına ilişkin önemli sorunlar vardır. Sağlığın önemli bir göstergesi olan Bebek ölüm hızı binde 29 (TNSA Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması 2003)dür. Postneonatal dönem (Doğumu izleyen 28 günden sonraki dönemdir) ölümlerinin azaltılmasına yönelik sürdürülen bağışıklama, ağızdan sıvı tedavisi ve anne sütü uygulamalarının yaygınlaştırılmasıyla postneonatal bebek ölümleri azalmaya başlamış, neonatal dönemdeki ölümler ön plana çıkmıştır. Tüm dünyada yılda 5 milyon yenidoğan ölmektedir. Bunların %19?u doğum sonrası asfiksiye bağlı kaybedilmektedir. ( Asfiksi=Oksijen yetersizliğinden ileri gelen boğulmadır. As¬fiksi beyinde hipoksi (oksijen azlığı) ve iskemi sonucu beyin ödemi ve dolaşım bozukluğu gelişmesidir.) Bir başka deyişle uygun yaklaşımla dünyada her yıl bir milyon yenidoğan kurtulabilecektir. Asfiksi temel bir neonatal sorun olmayı sürdürmekte ve özel bir neonatal deneyimi olmayan kurumlarda da sık sık neonatal resusitasyon gereksinimi doğmaktadır Yenidoğan bakımı anlamında ülkemizde erken anne sütü uygulamaları programlı ve yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Bu kapsamda temel resusitasyon uygulamalarınında yerleştirilebilmesi için bu konuda eğitim almış ve standart uygulamaya sahip personelin yetiştirilmesi gerekmektedir. Doğumu izleyen dakikalar bebeğin uterus (ana rahmi) dışındaki yaşama uyum sağlamasına yardım edilmesi gereken kritik dakikalardır. Asfiksili bir bebeğe yaşamın ilk birkaç dakikasında yapılan girişimlerin sonuçları yaşamın niteliğini doğrudan etkileyerek tüm bir yaşam boyunca sürecek sonuçlar doğurur. Her yenidoğanın, yeterli bir resusitasyona hakkı vardır. Bu doğum odasında uygun gereçlerin her an hazır olması anlamına gelmektedir. Aynı zamanda, ilgili birimlerde çalışan sağlık profesyonelleri de yenidoğan resusitasyonunda becerili olmalı ve bir ekip olarak uyumlu çalışabilmelidir. ?Doğum odasındaki herkesi? hedefleyen bu programın ülkemizde doğumda gelişebilecek yenidoğan mortalitesini ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli bir yer tutacağı gerçektir. Programın başlangıcından 2003 yılına kadar 4056 sağlık personeli (Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları, Anestezi Uzmanları, Pratisyen Hekimler, Ebeler, Hemşireler, Anestezi Teknisyenleri) eğitilmişken, 2007 yılı sonu itibariyle sertifikalandırılan sağlık personeli sayısı 18.748? e ulaşmıştır. Kursların ülke genelinde başlatıldığı 1998 yılından bu yana değişen bilgiler ve uygulamalar nedeniyle bir grup katılımcının bilgileri güncelliğini yitirmiştir. Ayrıca NRP bilgi ve becerilerini çok fazla uygulama olanağı bulamayan sağlık çalışanlarının özellikle el becerisi yönünden yeterlilikleri kuşkulu duruma gelmiştir. NRP Güncelleme kursları, tüm bu sorunlara çözüm bulabilmek, bilgi ve beceriyi güncel tutabilmek, katılımcılarla iletişimi tazelemek ve güçlendirmek amaçlarına yönelik olarak tasarlanmıştır. Bugüne dek 20 güncelleme kursunda 526 kişi eğitilmiştir. Neonatal döneme yönelik yürütülen NRP ve diğer çalışmalar sonucunda bebek ölüm hızı binde 29?a, neonatal ölüm hızı 16,8?e, erken neonatal ölüm hızı da 12,4?e düşmüştür. Bolu İlimizde 22/ 23/ 24. EKİM.2008 de Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ; AİBÜ, İ.B.Kadın Hastalıkları ve Çocuk Hastanesi, Çağsu Hastanesi gibi doğum gerçekleştirilen tüm Resmi/Özel Sağlık Kurum/Kuruluşları ?Doğumhane çalışanlarına yönelik? NRP Uygulayıcı Kursu (Neonatal Resüsitasyon Programı Uygulayıcı Kursu) gerçekleştirilecektir. Yenidoğana müdahalede bulunan toplam 22 Hekim ve 22 Yardımcı Sağlık Personeli (44 kişi) konu ile ilgili kursa tabi tutulacak ve mevcut Doğumhane Standartları denetlenerek ilgi standartlar gözden geçirilecektir. Bolu 22/ 23/ 24. EKİM.2008 NRP Programını gerçekleştirecek olan Sağlık Bakanlığı NRP Eğitimcileri= Dr.Meltem ÇAĞLAR NRP Eğitimcisi, NRP Kurs Sorumlusu Prof.Dr.Asuman ÇOBAN NRP Eğitimcisi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Uzm.Dr.Gürcan BEBİTOĞLU NRP Eğitimcisi, Sağlık Bakanlığı Tıb.Tek. Atife ODABAŞI NRP Eğitimcisi, Sağlık Bakanlığı Dr.Derya BAYTOK NRP Eğitimcisi, Ankara Keçiören Sağlık Ocağı EĞİTİM YERİ= Bolu Öğretmenevi. Dr.Meltem ÇAĞLAR Sağlık Bakanlığı NRP Kurs Sorumlusu Eğitim Şube Müdürü Ruh sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şube Müdürü İlkyardım Eğitim merkezi Mesul Müdürü Bolu İl Sağlık Müdürlüğü
 • Tayfun Demir20.10.2008 00:00:00

  AKP belediye meclisinin oğlu ŞK ya başkan olmuş.Ahmet Sürücü Bey daha tutmuş siyasallaştırmayın diyor.Ehhh yani bu kadarda körmü olunur.O salonda sen varmıydın
 • ŞK üyesi20.10.2008 00:00:00

  Genel kurulda olan üyeler ne olur yaşadıklarınızı basına yazın.Eski başkanda konuşşsun artık.
 • SERHAT DAĞCI19.10.2008 00:00:00

  Sezon başından beri taraftar "EDİM" dedi.Basın "EDİM" dedi.Yazarlar "EDİM"dedi.Serhat hoca da "O nu (y)EDİM" dedi.Ama yiyemedi.Geçen hafta 18 e bile almadı.Bu hafta ilk onbirde oynattı.EDİM de "ben adama böyle yediririm" dedi.Sağol başkan EDİM i oynattırdığın için.Hoca ömrünü uzattın ama,Hocalığının ne kadar olduğunu taraftarda basında sana göstertti.
 • Yaşar Balaban18.10.2008 00:00:00

  İmdat Bey ulusal bir haber ile yerel bir haberi birlikte çok güzel yorumlamışsınız. "lüksü seven devletimin memurları" İnanın fevkalede.Saygılar sunuyorum.Tebrikler.
Mesaj yazın !
Sağdaki kodu buraya yazın!  Gerekli

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit